SEFERİHİSAR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLACAK?


Bu makale 2018-11-08 20:13:36 eklenmiş ve 205 kez görüntülenmiştir.
Uğur Alparslan

 

Yerel seçimler hepimizin bildiği üzere, bir erken veya ani karar alınmaz ise normal seyrine uygun olarak Mart 2019’da yapılacak.

Ülke genelinde tüm partilerin aday adayları belli olmaya başladı. Hatta bazı il ve ilçelerde adayların da kim olacağı konusunda kesin gözüyle bakılanlar var. Siyaset adeta bir köşe kapmaca, tavşan kaç tazı tut misali oyunlara, entrikalara sahne olurken açıkçası kimin aday adayı, kimin aday, kimin kesin olduğu konusunda seçim bittikten sonrasında bile hiçbir şeyden emin olmamak lazım.

Bu ülke maalesef bence çıkarların, bazı makam sahiplerinin, güç ve hırsı için dünyayı gözünü kırpmadan yakacakların oyuncağı haline geldi.

Aslında şöyle bir düşünüldüğünde, hiçbir partinin önceliği Vatan değil. Öncelik bence partisinin ve kendi yerinin sağlamlaşması. Ülke sonradan geliyor. Ama söze gelince mangalda kül bırakmıyorlar o ayrı. Milletin de ben kendimi bildim bileli, takım tutar gibi parti tuttuğu apayrı bir komedi bana göre.

Neymiş efendim, milli görüşmüş, halkçılıkmış, muhafazakârlıkmış… Valla ben kendi adıma söyleyeyim, bu güne kadar ideolojisini savunan partilerin hepsinin ideolojilerinin tam aksilerini yaptıklarını, 180 derece dönüş yaptıklarına defalarca şahit oldum. Bütün mesele oy almak. Daha çok oy için ne ideoloji tanıyorlar ne de milletin derdini, tasasını…

Yerel seçimlerde de oy kazanma hırsıyla pek çok kavgalar, vaatler, adam kayırmalar, şaşalı gövde gösterileri, bol bol korna ve parti sloganları, müziklerine şahit olacağız.

Yine her tarafı ülkemin güzelim Bayrağı dururken, partilerin bayrak ve flamaları kaplayacak: Sonra o afiş, flama bayraklar sokaklarda rüzgârla kopacak, sağa sola savrulacak. Bir de asma, sökme, gasp etme, sabotaj gibi iddialarla birçok tartışmaya şahit olacağız.

Ve en kötüsü de, bütün partiler şu seçimlerde dünya kadar hazine yardımı adı altında, sanki hakmış gibi tonlarca para alıyor ya… Emekli, asgari ücretli hak istese hazinede kaynak yok derler ama hazine onların ihtiyaçlarına derya deniz oluveriyor.

Bunlar elbet benim yakındığım genel konular fakat öyle ya da böyle bu seçimler yapılıyor. Bari doğru düzgün insanlar seçilip, illerimizi, ilçelerimizi güzel ve hakkaniyetli yetiştirsinler.

Benim yaptığım ilçe bazlı kamuoyuna göre Seferihisar’da halkın genel olarak belediye başkanı olacak kişiden istek ve beklentilerini genel olarak ortaya koyabilirim. Sanırım pek çok ilçede de beklentiler üç aşağı beş yukarı aynıdır diye düşünüyorum.

Öncelikle seçmen ilçede partiden çok adayı önemsiyor. Adaydan ise, adil olmasını, particilik yapmadan tüm ilçe halkına eşit yaklaşmasını, işe alımlarda ahbap çavuş ilişkisini öne çıkartıp, kimin ne iş yaptığı belli olmayan, hatta işe gitmeden binlerce lira maaş alanlarla belediyenin doldurulmamasını, ihtiyaca göre ve liyakat prensibi ile işe alım yapılmasını istiyor halk.

Eşit işe eşit maaş, Üretim, iş alanlarının arttırılması, sokakların, yolların şantiye alanından kurtarılması, yeşil alanların düzenlenmesi, daha da bina yapılmaması, binalar yapılırken, imar planlarına herkesin uymasının sağlanması, kimseye kıyakçılık yapılmaması, halka ait olan ilçenin tüm kaynaklarının halka açık olarak, halk için kullanılması, haybeye dünya kadar para aktarılan birimlerin, aynı oranda kayda değer işler çıkarması, iş yapıyor görüntüsüyle ilçenin parasının har vurulup harman savrulmaması halkın öncelikli söylemleri oldu.

Bu istekleri biraz da bu güne kadar gördükleri eksik ya da yanlışlara, bir sitem olarak algıladım ben sanki. Tüm aday adaylarına ve aday seçilerek başkan olmayı planlayanlara duyurulur.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü saygı ve rahmetle anıyorum. , Aday da, başkan da kim olursa olsun, ulu Önder’in izinde olsun yeter. Tüm idareci ve yöneticilerimizin başta olmak üzere, hepimizin, onun önderliği ve ışığında yürüdüğü sürece ülkemizin en doğru çizgide olacağından şüphemiz yoktur. Herkese mutlu bir hafta dilerim.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA