FORMÜL


Bu makale 2018-08-09 21:18:15 eklenmiş ve 603 kez görüntülenmiştir.
NURAY ÇETİNGÖZ

 

Fırsatların yağdığı her anı” nasıl değerlendireyim” sorusu ile hayatını değiştiren kişiler en sıkıntılı anlarında sakin kalıp düşünmeyenlerdir. Zihnini susturabilenler, olayları akışa bırakabilirler… “Sistemin içinde yer almak” diyorlar. Bir Sistem var ve kendi başına çalışıyor olay formülle işliyor formülünü bulduğun ve hayata geçirdiğin zaman her şeyi sisteme bırakıyorsun.

      Maskeler aşağı formül bu kadar basit.

      Şimdi ben ne anlatmak istiyorum... .Fırsat, kriz, hayatın değişmesi, akış, sistem, maske ve formül… Bu kelimeleri kullanarak anahtar bir yazı yazacağım. Bu harika bir formül hayatımıza uyguladığımızda fırsat kelimesinin neler başardığını fark etmiş olacağız.

    Öncelikle önemli bir karar vermeden önce faydasını deneyerek görebilirsiniz

    Mesela çok dağınık bir odada temiz, beyaz ve ütülü bir gömlek aradığımı düşünün.  Var olduğundan kesin emin olduğum… Karar da böyledir, nasıl olsa verilecektir, önemli olan hangi ortamda hangi şartlarda alındığı ve o önemli kararın ne kadar verimli olacağı şüphelidir. Şüphe kol gezer orada kurtlar içini kemirir kişinin. Sonradan güzelim fırsatın adı kriz olmasın diyedir tüm çaba…

      Buyurun biraz sisteme misafir olalım, hayatımıza geçirmek için bir ön izleme de diyebiliriz…

   1.BIRAK

     Dağınık ve dolu bir zihinle akışta olamayız. Akış dinginlik ve özgürlük ister. Bizi saran olumsuz düşüncelerin belkinin ve amanın tutsaklığından bir sıyrılalım. İçinde belki geçen ve ama ile başlayan her konuda şüphe vardır. Zihnimizi serbest bırakalım hiçbir şey düşünmeyelim. Dur bakalım değil hadi bakalım diyelim. Düşünce üretmeyi ve bizi bu düşünceleri üretmeye yönelten olayları ve kişileri düşünmeyi bırakalım.

  2.MASKENİ ÇIKAR

   İçinde bulunduğumuz tüm maddi manevi etiketlerden ve ünvanlardan sıyrılalım anne, baba, çocuk, eş, zengin, yoksul hatta kadın, erkek bile olmayalım. Doğduğumuz ve Öldüğümüz andaki gibi Hiç bir şey olalım hiç…

  3.KENDİNİ SEV

   Sade halimizi o anki halimizi sevelim sıkı sıkı kendimize sarılalım. Seviyor muyuz kendimizi? Evet… Şimdi sevmeye hazırız. Kişileri böyle şeffaf görebilirsek sevebiliriz yoksa onların maskelenmiş halleri ile sevebilmemiz biraz zordur fakat imkânsız değildir.

   Şimdi formül bekliyorduk ne çıktı diyeceksiniz. Peki, bu formülü uygulamaya karar verdiniz mi? Önemli karar buydu. Önce istemek… İstemeyi, karar vermeyi istemek. İstemeye karar verebilmek. İstedim olmadı dediğimiz çoğu şey dilenme, bekleme ve yalvarmadır.

    Zemin temizliği yapılmış bir zihinde şüphe ve kararsızlık yoktur. Berrak bir zihinle atacağımız her adım kendimiz için bir başarıdır. Bu zihnin içinde negatif bir düşünce olmaz, olumsuz düşünen, kalbinizi kıran, sizi üzen kişiler de olmaz, uğrasa bile barınamaz geçer gider. Artık sizi seven kapısında nöbet tuttuğunuz bir kendiniz vardır.

    Nokta atışı yapabiliyorsak, kriz diye bir şey yoktur. Adını kriz koyduğumuz olayların hepsi fırsattır. Formülü saf sevgidir. En maskesizinden, zaten sevginin olduğu yerde maskenin ne işi var?

                  SEVGİ VE UMUT İLE  …


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA