Orhan PAMUK - Aziz SANCAR ve Nobel Ödülü - TRUMP


Bu makale 2018-08-02 19:45:34 eklenmiş ve 319 kez görüntülenmiştir.
ATİLA GÖRDÜK

 

Sayın Yurttaşlar,

Söyleşimize öncelikle Orhan Pamuk 'la başlayalım istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kimliği taşıyan bir romancı yazar. Orhan Pamuk ''KAR'' adlı romanı ile Nobel Edebiyat ödülünü almıştır. Romanın içeriği Türkiye düşmanlığıdır. Türklerin 1.5 milyon Ermeni'yi katlettiğini ardından da 30 bin Kürt’ü katlettiğini yazan Orhan Pamuk'a sormak lazım; Sen ''Kar'' romanının geçtiği bölgeye, Doğu Anadolu'ya, Kars'a, Erzurum'a, Kağızman'a, Arpaçay'a, Subatan'a, Elazığ'a hiç gittin mi? Oralarda yapılan Ermeni Taşnak'ların ve Dersimli Kürt'lerin katliamlarını hiç inceledin mi emperyalizmin piyonu Bay Pamuk? Bay romancı, ödül parasıyla ABD'de evler alıp neden oraya yerleştin? Oysa ki en çok okurun Türkiye'de..! Haaa bir de romanlarını en çok okuyanın, Türkiye’ye tehditler savuran ABD Başkanı Trump olduğu söylenmekte. Ödülün boşa verilmediğinin kanıtıdır. Hiç bir romanında Atatürk'ten, Türkiye Cumhuriyeti'nden övgüyle söz etmez ve adlarını anmazsın.

 Gelelim ''Nobel Ödüllü TC. yurttaşı Mardinli Kimya Profesörü Aziz Sancar'a.

Bakınız ne diyor bu büyük insan; “Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olmakla gurur duyuyorum, bu Nobel Ödülünü de Atatürk'e sunuyorum. Çünkü onun sayesinde aldım” diyecek kadar da alçak gönüllü ve gerçekçi.

 

Değerli Okurlar,

 Ülkemizin çevresini çembere alan emperyalist ABD, Irak'ın işgaliyle kıskaca güneyden başlayarak kuzeye doğru yönlenmiştir. Bu süreç BOP'un ta kendisidir ve oldukça kanlı geçmektedir. ABD tankları ve askerleri Gürcistan'da üslenmeye başladı. Acaba kimlere gözdağı verilmektedir. Hedef ülkeler Rusya, Türkiye ve İran’dır. ABD Başkan Yardımcısı Mike PENCE ne diyor? İstediklerimizi yapmadıkları takdirde Türkiye'ye ağır yaptırımlar uygulayacaklarını açıklamış. Akabinde ABD Senatosu Dış ilişkiler Komisyonu kredi kısıtlaması ile işe başladı, ardı ardına gelen ambargo kararları...!

Yurdumuzun ve Ortadoğu'nun esenliğe kavuşmasının tek bir çıkış yolu vardır, o da anti emperyalist savaşa katılmaktır. Ortadoğu halklarının neden iki yakası bir araya gelmez? Kan, gözyaşı alın yazısı olmuştur. Yeni buluşların, yeni silahları denendiği Ortadoğu zenginlerin deneme alanına dönüşmüş durumdadır. Bu saptamalar karamsarlık yaratmak amacıyla yazılmamaktadır. Aksine karamsarlıklara, sorunlara çözüm bulmanın yolları bulabilmek ve uygulamaktır amaç. Tehlikeleri görmek ve önlem almak birçok sorunun çözümü için gereklidir. Nitekim ABD seçimleri öncesinde bir köşe yazımda; bayan Clinton ve Trump için şöyle demiştim, al birini vur ötekine. İkisi de dünyayı ateşe verir. ABD'nin şimdiki dış işleri bakanı kim? Eski CİA başkanı. ABD'nin Türkiye Büyükelçisi kim? Yine CİA başkan yardımcısı üstelik İsrail yandaşı, Yahudi kökenli. İşte tüm bu olanlar Türkiye'nin yerinin antiemperyalist cephe olduğunu gösteriyor. Yani Avrasyacılık..!

 

 Bir diğer konu yakın çevremizde ki olumlu ve iç açıcı gelişmeler.

Urla'mızın güney kıyılarında ki Demircili köyünde konuşlu orkinos balık çiftliği hakkında ki ÇED raporunun olumsuz olarak çıkması sonucunda Sığacık körfezinin nefes alması sağlanacaktır. Seferihisar-Urla kıyıları bu karar emsal gösterilerek çiftliklerden arındırılacaktır.

Yine Urla - Demircili köyünde konuşlu balık üretme çiftliğinin tesisleri için gerekli olan deniz suyunun isale hattı,1.nci derecede SİT alanlardan kepçelerin kazdığı, güya dere ıslah çalışması adı altında saklanılarak döşenen borularla sağlanmaktadır. Kafeslerden denizlerimize sürekli olarak bırakılan balık yemi kalıntılarının izleri kıyılarımıza ulaşmaktadır. Bir de karadaki tesislerin atıkları gizlenmiş borular vasıtası ile yine denizlerimize deşarj edilmektedir. Daha fazla kirletilmeden yetkililere seslenelim. Önlemler için geç kalınmamalıdır.

Sağlıcakla kalın.

İletişim: 0.546.678 86 78


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA