ÜST AKIL


Bu makale 2018-07-12 17:01:28 eklenmiş ve 845 kez görüntülenmiştir.
Şevket Atalay

 

Üst akıl olarak adlandırılan ülkemizin milletimizin ve dinimizin düşmanları ne yapacaklarını şaşırmış vaziyette.

 

Ülkemizin başkanlık sistemine tam anlamıyla geçmesiyle tüm planları mahvoldu. Milletimizin teveccühüne mazhar olarak yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan'ın derhal işbaşı yaparak yeni kabinesi oluşturması üzerine üst akılın acil durum çağrısıyla haberleşip bir toplantı yaptığı öğrenildi.

 

Dünyanın her yerine dağılmış masonik örgütlerle para babaları saatler süren toplantıda durum değerlendirmiş.

 

Yaptıkları değerlendirmelere göre bundan böyle pabucun pahalı olduğunu artık Türkiye'de istedikleri gibi at oynatamayacaklarını anlamışlar.

 

Son olarak patates fiyatını yükselterek seçimleri etkilemeye çalışmaları da fayda etmedi tabi.  

 

Bu güne kadar para piyasalarında faizi yükseltip ülkemizin kalkınmasını engelliyorlardı. Artık yağma yok. Hazine maliye para işleri damadın kontrolünde. Çıkartılacak bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle faizler indirildi mi tamam. Aynı kararnameyle döviz fiyatlarını da düşürürüz. Merkez Bankasının bağımsızlığıymış, faizleri piyasa belirlermiş gibi laflarla senelerdir iliklerimizi sömüren üst akıl ve işbirlikçilerinin özellikle enflasyon, gelir dağılımı gibi halkı direkt ilgilendirmeyen istatistiklerin Ağustos ayından itibaren açıklanmayacak olması nedeniyle ne yapacaklarını şaşırdıkları da öğrenilen bilgiler arasında.

 

Askeri vesayetlerle ülkemizin güvenliğini yok etmeye uğraşanlar da yandılar. Artık askerler yönetimde olmayacaklar. Mesela Akar Paşa. Kendi çıkardı apoletlerini, geçti milli savunmanın başına. Neydi öyle eskiden, askerler karışıp duruyorlardı ülke yönetimine. 58 sene önce Cemal Paşa apoletlerini çıkarıp askeri vesayet yapmıştı. Buradaki oyun da bozulmuş oldu böylece. Askeri vesayet falan kalmadı.

 

Patatesle oynamakta kolay olmayacak üst akıl için. Yeni tarım bakanımız yıllar önce içlerine sızdı onların. Senelerce dünyanın çok uluslu en büyük dondurulmuş patates şirketinde yöneticilik yaptı. Böylece bütün sırlarını öğrendi. Şimdi onlardan aldığı sırları üst akılın para devlerine karşı kullanacak. Hem bizler ucuz patates yiyeceğiz, hem de köylümüz ektiği patatesten kazandığıyla mutlu olacak. Ne demiştik; kazan, kazan.

 

Güvenlik desen zaten hallettik, Soylu görevine yeni yetkilerle devam edecek. Ondan izinsiz kuş uçamaz sınırlarımızdan. Şehit cenazeleri bile güvenli sayesinde.

 

Böylesine güçlü iş bilir kabinenin başında bir de Erdoğan gibi lider olunca, kim tutar bizi. Sistemi yeniledik, çürük çarıkları temizledik. Zaman, ülkemizin uçma zamanı.

 

9 Temmuz 2018'den itibaren faizler ve döviz düşecek, patates ucuzlayacak, emeklinin çalışanın yüzü gülecek, gençler iş bulacak. Hatta isteyenle bu konuda iddiaya girin, korkmayın kazanırsınız. Öyle her istatistik açıklanmayacağı için aksini kimse ispat edemez. A Haberin açıklayacakları doğrudur.

 

Bütün bunları gördükleri için üst akıl panikte. İstedikleri kadar toplansınlar, istedikleri kadar uğraşsınlar bizim mehter marşımız bile yeter onlara. Kös'e bir vurdu mehteran çözüldü küffarın diz bağları.

 

Hadi, üst akıl başka kapıya, bundan sonra zırnık yok bizden size...

 

11.07.2018 - M. Şevket Atalay


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
ALO
h
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA