BASKIN SEÇİM


Bu makale 2018-06-28 18:42:12 eklenmiş ve 1777 kez görüntülenmiştir.
Şevket Atalay

 

"Ne baskın seçimi, seçim biteli kaç gün oldu" diye hemen celallenmeyin.

 

24 Haziran seçimlerinin baskın seçim değil geç kalmış bir seçim olduğunu "Yazacaktım Ama" başlıklı yazımda zaten yazmıştım. O yazımda da belirttiğim gibi 24 Haziran seçimleri geç kalmış seçim olduğundan ne Fetö mücadelesinde ne de ekonomik durumun düzelmesinde bir işe yaramayacak.

 

Seçim sonuçlarından da gördüğümüz gibi yasak savmaya yaramaktan başka bir işlevi olmayacak. 24 Haziran öncesinde ne oluyorsa sonrasında da milim değişmeden devam edecek. Yoksa siz, bir şeylerin değişeceğini umuyor musunuz?

 

Eskilerin deyimiyle; aynı tas aynı hamam.

 

Şimdi; Devlet bey'den önce davranıyor ve seçimin tarihini açıklıyorum.

 

Benim baskın seçim dediğim; 28 Ekim 2018 Pazar günü yapılacak.

 

24 Haziran günü saraydaki koltuğuna yapışan zat-ı muhterem, koltuğa kendisi zamklayan MHP ile ittifakı bozulmadan, sonbaharla birlikte başlayacak ekonomi yangını ceplerde tam hissedilmeye başlamadan belediye seçimlerini öne alacaktır.

 

"On altı sene futbol oynadım" demesinin aksine Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinde 13 sene futbolla ilgilendiği yazan zat-ı muhteremin ayağına gelmiş gol fırsatını kaçıracağını hiç sanmıyorum.

 

24 Haziran seçimlerinin sonucuyla parti içinde çalkantıların doruk yapacağı CHP bu sıcak yaz günlerini koltuğunu terk etmeyen genel müdür değişsin mi tartışmalarıyla geçirirken, MHP'nin yapacağı "yuvaya dön affıyla" bölüneceği gözüken İYİ Parti sallanırken, "iktidar ile uyumlu yerel yönetimler" masalı ortaya atılıp yerel seçimler erkene alınacaktır.

 

Üstüne üstlük 29 Ekim pazartesi gününün resmi tatil olması sebebiyle üç günlük tatile çıkacak bıkkın seçmen de var. Sakın ola onlara "lümpen" demeyin. Kaç seçimdir, seçim gecesi "seçimi kazanıyoruz, sandıkları koruyun" balonuyla kandırıldılar. Hem bırakın, turizm kötü giderken güneydeki turizmciler hiç değilse sezon sonunda üç beş kuruş sebeplensinler.

 

Kaçırılır mı böyle kaymaklı ekmek kadayıfı?

 

Güney doğu'da ki illerde belediyelerin tekrar HDP tarafından kazanılacak olması da sorun değil. En geç altı ay içinde tekrar kayyum atanıp kontrol altına alınır.

 

Hazırlanın millet, 28 Ekim'de baskın seçim geliyor...

 

Sonrasında, Allah kerim...

 

27.06.2018 - M. Şevket Atalay


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
ALO
h
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA