NEDEN MERAL AKŞENER?


Bu makale 2018-06-21 18:27:19 eklenmiş ve 2966 kez görüntülenmiştir.
Yasemin AYDENİZ

 

Aylar önce erken seçim kararı verildi. Bahçeli talep etti, Erdoğan da kabul etti ve derken kendimizi seçim atmosferinin içinde bulduk.

Niye erken seçim? Bu konuda Meral Akşener’in bir sorusu var, çok da mantıklı. Soru şu: ”her şey iyiyse niye seçime gidiyoruz; her şey kötüyse niye yine seni seçelim?”

Evet, her şeyin iyi olduğunu söylemek çok zor gerçekten… Neden mi?

-Terör 2002 yılında bitme noktasına gelmişken açılım politikalarıyla pkk terör örgütünün eli kuvvetlenmiş ve asker evlatlarımızı her gün şehit vermeye devam ediyoruz.

-Fetö terör örgütü darbe yapmaya kalktı. Bir sürü canımız yandı. Bunun sebebi yalnızca Fetö değil onun kadrolarını ülkemizin resmi kurumlarına (yargı, polis, asker vs.) yerleştirenlerin payı çok büyük. Bir ülkenin liderinin “Kandırıldım” demek gibi bir lüksü yoktur. Ama burası Türkiye, her şey mubah!

-Dış siyaset iyi gitmiyor. Özellikle Suriye politikaları tam fiyasko... “Emevi camiinde Cuma namazı kılacağız” dedikleri günün üzerinden çok sular aktı. Suriye’nin toprak bütünlüğü korunmalıydı. (Yoksa biz de bölünme tehlikesiyle karşı karşıya kalıyorduk.)Ama bizi yönetenler Suriye’nin bölünmesini isteyen emperyalistlerle birlikte hareket ettiler. Biz de ülkemize gelip yerleşen 4 milyon Suriyeliye ev sahipliği yapmak zorunda kaldık. Her ne kadar ülkelerine bayram ziyaretine gidebiliyorlarsa da biz de hala neden kalıyorlar anlayamıyorum. Ayrıca, Işid’in terör örgütü olduğunu kabullenmeyenlerin şimdi onlarla savaşmak zorunda kalması ne kadar da ironik diye düşünüyorum. Yalnızca Suriye meselesi değil dış politikalarımız maalesef iyi gitmiyor. E, dünya liderimiz var ama…

-Ekonomi kötü. Dolar aldı başını gitti. Benzin ve dolayısıyla her şeyin fiyatı yüksek... Seçimlerden sonra zamlar kapıda… Yüzde 11 işsizlik var.

-Atanamayan öğretmenler intihar ediyor!

-Atatürk, ülkemizin kurucusu, sevdamız… Ona yapılmayan hakaret kalmadı. Hatta Zübeyde anamıza bile… Bunu yapanlar, heykellerini kıranlar maalesef cezasız kaldı. Atatürk’e hakaret suç olmaktan çıkarıldı. Yalnızca bu konu bile artık bu iktidardan kurtulmayı istemek için tek sebep olabilir.

Başka bir şey saymıyorum. Bu saydıklarım benim son 20 yıldır istemediğim ve sevmediğim durumlardan bazıları. Ayakkabı kutuları konularına girmiyorum bile. Eminim bu yazıyı okuyan sizlerde bana katılıyorsunuzdur.

Neden Meral Akşener diyecek olursanız

-Güven vermesi, kadın ve ana olması en önemli özelliği bence. Bu konuda pozitif cinsiyet ayrımcılık yaptığımı kabul ediyorum ama öyle yürekli ki benim diyen erkekle rahatça başa çıkabilir.

-Her soruya mantıklı bir cevabı var. Donanımlı, bilgili, tarihçi bir de… Hem de öğretmen… Sorulur mu, tabi ki üniversite diploması da var…

 -Yıllardır takipteyim. Bir kere “HAYIR” dediğimiz günlerde kendi bütçesiyle ülkeyi gezip “HAYIR” kampanyasını tek tüfek olarak gayet etkileyici bir şekilde yürüttü. Tek başlılık, despotizm istemiyor. E, tabi bizde öyle…

-Fetö, Işid, Pkk… Üçünü de terör örgütü olarak isimlendirmesi önemli.

-İlk iş yapacağım dediği konular: OHAL hemen kalkacak… Şeker Fabrikaları satışını iptal edeceğim… Kuleli, Işıklar, Maltepe Askeri Liseleri ve Gata derhal açılacak (ki bu liseler birilerinin çok sevdiği Abdülhamit han döneminde açılmıştı!)… İsrafı önleyeceğim… Yolsuzluk ve rüşvetle mücadele edeceğim diyor…

-Bugün Ekmelettin 2. Vakası yaşanmıyorsa sebebi Meral Akşener’dir. Kılıçdaroğlu ve Karamollaoğlu’nun, Abdullah Gül’ün çatı adayı olmasını isteklerini kabul etmeyerek bizleri Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül seçeneğine bırakmayarak ona oy vermemizi sonuna kadar hak etti.

-“2010 referandumu olmasaydı 2015 kalkışması olmazdı” diyor.

-150 Milyar Tl. Suriyelilere harcandı. Suriyeli kardeşlerimiz güvenli bir şekilde ülkelerine dönecek.

-Üretim ekonomisine geçilecek. Tarıma her yıl 50 Milyar dolarlık yatırım yapılacak. (Bunu kaynaklarıyla açıklıyor.)

-Kadın, çocuk ve hayvanlara şiddete iyi hal kaldırılacak. Kadın evinde kalacak, erkek terapi evine gidecek.

-Ekonomi, tarım, adalet referandum yapılacak ve iyileştirilecek.

- Daha iyi bir parlamenter sistem oluşturulacak. Ayrıca “makam arabalarından inin hemen” diyecek, ne güzel değil mi?

-Her konuda 4 lider yani “Millet İttifakı” olarak beraber hareket edecek.

Ülkemiz Meral Akşener’le rahat bir nefes alacak. Kavga gidecek, huzur gelecek. Yolsuzluk bitecek, üretim gelecek. İthalat bitecek ihracat gelecek. Atatürk Sevdamız aşkla devam edecek. Yolun açık olsun Meral Abla… Yolunuz açık olsun Millet ittifakı…

İyi haftalar dileğiyle Cumhuriyetle kalın, Atatürk’le kalın…


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA