URUGUAY NİRE, TÜRKİYE NİRE, YÜRÜTEN YÜRÜTENE


Bu makale 2018-03-29 17:16:39 eklenmiş ve 327 kez görüntülenmiştir.
ATİLA GÖRDÜK

 

Sayın yurttaşlar. Yandaş ulusal yayın organlarından birisinde köşe yazarı şöyle diyor:

“Çiftlik Bank meselesinde konuya isteyen istediği yerden bakıyor. Siyasetçiler, yazarlar dolandırıcıyı, kimileri ise para yatıranları suçluyor! Niye birkez kendimizi suçlamıyoruz arkadaşlar?

Bıyığı terlememiş “velet“, açılış törenleri yaparken tüm parti mensupları o törende kürsüye çıkıp kendisine övgüler yağdırmadı mı? Bakan ve milletvekilleri methiye dolu telgraflar göndermedi mi?

“Çiftlik Bak Türkiye’nin en büyük çiftliğini kuruyor” diye tam sayfa haber yapan gazeteler, TVler olmadı mı? “bu çocuğa inanmayın” diyen, “bu dolandırıcıdır” diyen gazeteci ve yazarlara küfür edenler oldu! Helal olsun çocuğa kimsenin yapamadığını yaptı. Adam “500” milyon lirayı yurtdışına gönderirken benim devletimin yetkilileri neredeydi? Milletin dolandırılmasında başrolü oynayan bizzat devletin kendisidir! Dolayısıyla milletin zararını devlet karşılamalıdır!” Diyor köşe yazarı…

Sayın okurlar; köşe yazısını kısaltarak sizlere sundum. Sayın yazar Çiftlik Bank konusunda hepimizin suçlu olduğunu söylüyor. Bu suçlamaya karşı “Gördük’çe” yanıt verme hakkını kullanıyorum, İzninizle.

İlk itirazım bu para hırsı, zengin olma hevesi, yoksula, çaresize hükmetme, açgözlü dincilere devletin yatırdıkları parayı vermesine karşı olmam. Bunların hepsi biatçı, düşünme – aklını kullanma yoksunu. Dolandırıcı Mehmet Aydın “tosuncuk” iyi ki İmam Hatip’i bitirmemiş “kendi ifadesi”. Ya bitiripte ilahiyatçı bir Prof olsaydı, yanmıştı keten helva. Türkiye’yi satardı baş biatçı! Bu şeriatçı para delileri soygunculara dindarların kitabı Kur’an’dan bir ayet okumalarını salık vereyim: Nahl Suresi 90. Ayet: “haberiniz olsun Tanrı size adaleti, iyilik etmeyi ve akrabalara bakmayı emreder. Ahlaksızlığı, kötülüğü ve azgınlığı yasaklar. Dinleyip düşünesiniz diye size öğüt vermektedir”

Değerli yurttaşlar. Yukarıdaki ayet her Cuma günü bütün camilerde hutbede hoca efendiler tarafından okunur. Arapçasıyla, Türkçeye çevrilir. Cemaate belletilir. Ancak bu dinciler – batçılar Kur’an’dan habersiz bırakılmışlardır. Onların piri İmam Gazali’dir. 1311 – 1400 yıllarında yaşamış, aklı ve düşünceyi yasaklamış, felsefeyi tehlikeli görüp yasaklamıştır. Oysa felsefe aklı kullanan düşünen insanların doğruyu bulma, araştırma, yorumlama yöntemidir. Bir türkücü yıllarca “felsefe yapma” diye halkı uyutmuş öteleştirmiştir.

Felsefeyle kalın, hoşça kalın…

En tehlikeli insan aklı, düşünceyi sorgulayan biatçıdır!

İletişim: 0546 678 86 78


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA