EN İYİSİNİ BİZ YAPARIZ


Bu makale 2018-02-08 17:54:03 eklenmiş ve 425 kez görüntülenmiştir.
Göksel Kayseri

Biz Türkler, her şeyin en iyisini yaparız. Kesinlikle, her alanda!

İşte bu yüzden, Burak Yılmaz'ın Ronaldo'yla, Selçuk'un Xavi ile karşılaştırıldığı, Arda mı, Messi mi diye anketlerin düzenlendiği bir ülkeyiz.

Teknik direktörümüze de, türkücümüze de” imparator” diye hitap ediyor, cumhurbaşkanımıza “dünya lideri” diyor, simiti bile sarayından yemeyi tercih ediyoruz.

***

Ölçümüz yok ölçümüz!

Basket oynayan çocuklara “dev adam”, kızlara “potanın perileri” diyoruz. Yok, kızlar voleybol oynuyorsa; bu sefer de “filenin sultanı” oluyorlar.

Tarih boyunca 16 devlet kurmamızla övünüyoruz ama kurduğumuz 16 devleti de yıkabilmeyi nasıl becerebildiğimizi hiç sorgulamıyoruz.

***

Bizden iyisi yok.

Çene hariç diğer hiçbir yerimizi çalıştırmayı sevmiyoruz. Anca çenemiz çalışsın. Çenemizle düşünüyoruz, çenemizle bir yerlere gelmeye çalışıyoruz. Beynin ne kadar dolu olduğu değil, çenenin ne kadar çalıştığı önemlidir bizde. Çoğu zaman kimin haklı olduğuna “kim daha çok bağırıyorsa” ona göre karar veririz.

***

Şakalaşırken birbirimize “hayvan” deriz. Hayvanlar doğayı insanlar kadar kirletmiyor, savaşarak kitlesel ölümlere neden olmuyor. Bunun bilinciyle toplumca hayvanlığın bile hakkını veremiyoruz çoğu zaman…

***

Seçimlerimizde bile futboldan öte bir fanatizm, holiganlık yaşıyoruz. Birçok ülkede holiganlar futbol müsabakalarından uzaklaştırılırken bizde siyasetin cengaverleridir onlar cepleri dolduğu sürece.

Şu anda yerli ve milli uçağımız ve otomobilimiz olmasa bile Dünya’yı kıskandırabiliyoruz. Var olanla herkes bir şey yapar, mesele olmayanla yapmak. Hele o yollarımız yok mu, yollarımız. Yok dünyada böyle bir yol…

***

Şaka bir yana, peki hiç mi bir başarımız, bir şampiyonluğumuz yok? Elbette var. Ama geriye gitmede. Yok yok, mecaz yapmıyorum, dünya geri geri koşma yarışmasında şampiyon Türkiye oldu. Gerçekten. “İtalya'nın Parma kentinde yapılan Geri Geri Koşma (Retro) Dünya Şampiyonası'na katılan tek Türk sporcu Ömer Aslan, şampiyonada 200 ve 400 metrede dünya birincisi oldu. Aslan, 100 metre koşusunda da rakibiyle aynı dereceyi elde etmesine karşın ikinci oldu.”

Kısacası her şeyin en iyisini “BİZ” yaparız.

 

Var mı iddiaya giren?

sinop otel  sinop otelleri blog  sinop otel blog detay  sinop otel dublex suit oda  sinop otel galeri  sinop otel hakkımızda  sinop otel havuzlu  sinop otel hizmetler  sinop otel iletişim  sinop otel müza  sinop otel oda detay  sinop otel odalarımız  sinop otelleri liste  sinop otel plaj  sinop otel restaurant  sinop otel standart oda  sinop otelleri tesis  sinop otelleri video  sinop otelleri vip oda  sinop otelleri yorumlar  sinop otelleri detay  sinop otel havuzlu  sinop merkez otelleri  sinop otel fiyatları  sinop otel tavsiye  sinop otelleri  sinop yıldızlı otel  sinop havuzlu otel  sinop herşey dahil otel  sinop otelleri trivego  sinop 5 yıldız otel  sinop otelleri  sinop otelleri  sinop otelleri  sinop otelleri  sinop otelleri  sinop otelleri  sinop otelleri  sinop otelleri

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA