ÇOCUKLARIMIZ İÇİN


Bu makale 2017-10-19 16:39:50 eklenmiş ve 351 kez görüntülenmiştir.
Göksel Kayseri

Kuşaklar hakkında düşünün. Çocuklarımız ve onların çocukları için, Dünya’nın daha iyi bir yer olmasını istediğinizi söyleyin. Böylece çocuklarımız onlar için daha iyi bir dünyanın var olabileceğini bilirler. Ve düşün, eğer dünyayı daha iyi bir yer haline getirebilirlerse…

Bir yer var kalbinde. Sevgiyle dolu. Bu yer, yarından çok daha aydınlık olabilirdi.

Gerçekten denersen,  bu yerde ağlamaya ihtiyaç olmadığını bulacaksın. Bu yerde acı ya da üzüntü olmadığını hissedeceksin.

Oraya ulaşmanın yolları var. Eğer yeterince önemsersen yaşayanları bulacaksın. Yeterince önemsenmediğinden ölen insanlar var.

Nedenini bilmek istersen; bir sevgi var, yalan söyleyemeyen. Sevgi güçlüdür. O sadece verilen neşe ile meşguldür. Eğer denersek göreceğiz. Çok büyük mutlulukta hissedemeyiz korkuyu ya da dehşeti. Hayatta kalmaya bakıyor ve yaşamaya başlıyoruz. Sonra o, daima yeterince sevgi var gibi hissettirir.

Neden devam ediyoruz yaşamın boğazını sıkmaya, bu gezegeni yaralamaya? Görmesi açık. Bu Dünya Tanrısal. Tanrının parlaklığı Dünya’nın her yerinde yansıyor.

Daha çok yükseğe uçabilirdik, ruhlarımız asla ölmezdi. Kalbimde hissediyorum, hepiniz kardeşlerimsiniz.

Bir dünya yaratın. Korkunun olmadığı. Hep birlikte dökelim mutluluk gözyaşlarını. Halkların kılıçlarını çapaya çevirdiğini görelim. Eğer yeterince önemsersek yaşayanları, oraya gerçekten ulaşabiliriz.

Dünyayı daha iyi bir yer yapmak için biraz kendinde yer aç… Dünyayı iyileştir. Onu daha iyi bir yer yap. Senin, benim ve tüm insan ırkı için…

Bizi büyüten bu hayal bizim. Tasarladığımız, neşeli bir yüz ortaya çıkaracak. Ve dünya, bizim bir zamanlar inandığımız gibi tekrar zarafetle parlayacak.

 

Ölen yaşamlar, insanlar var. Eğer yeterince önemsiyorsan yaşamı, dünyayı daha iyi bir yer yap. Yaşadığımız dünyayı iyileştirelim. Onu çocuklarımız için koruyalım.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA