GÜLDÜRMEYİN İNSANI…


Bu makale 2016-12-22 16:01:40 eklenmiş ve 3801 kez görüntülenmiştir.
Erkan EROĞLU

Kahkaha atanları görür gibi oluyorum. Gaipten haber mi alırsınız ne?

Urla’da yayınlanan küçük ebatlı bir gazetenin yayın danışmanı, geçtiğimiz haftalarda MHP Urla İlçe Teşkilatı’nı da konu alan bir makale yayınladı. Sayın danışman, eminiz yazmış olduğunuz makalenizi Urla halkı okumuş olsaydı, hiçbir veriye dayanmayan, kaynakça açıklanmamış, ön çalışması yapılmamış, etüt edilememiş makalenize kahkahalarla gülerdi. Bu yüzden Urla halkının okumuş olmasını dilerdim. Gazetecilik, habercilik adına tarafsızlık ilkesinden yoksun, ayrımcılık kayırmacılık kokan bilimsellikten uzak makalenize Urla halkı elbette ki gülmekten kendilerini alamazdı. Bundan sonraki yapacağınız haberleriniz ve yazılarınızda daha dikkatli olursunuz diye düşünüyorum. Hukuku ilgilendirecek konularda temelsiz atmalarda hesap, hukuk yoluyla sorulur...

Makalenizi derhal düzeltmenizi, MHP Urla İlçe Teşkilatı’ndan özür dilemenizi bekliyoruz. MHP Urla Teşkilatı’nın basın ve propaganda sorumlusu olarak, MHP Urla Yönetimi adına bu düzeltmeyi acilen yapmanızı ve bunun gibi bir yaklaşımın tekrarlanmaması hususunda dikkatlerinizi yoğunlaştırmanızı istiyoruz.

Şimdi gelelim gerçeklere; Urla’da 20 yıla yakın köşe yazarlığı yapan, halkın içinden gelmiş öz bir Urlalı ve siyasetçi olarak, konu üzerinde tespitlerde bulunayım: Urla siyasetinde ne olur? Urlalılar, kime ne için destek verir bir bir belirteyim; Urlalılar ve Urla’nın vazgeçilmez ilkelerini ortaya koyarak anlatmaya başlıyım. Öncelikle ülkesini seven Urlalı, vatansever, milletini seven, milliyetçi, devletçiliğin önemini bilen devletçi, her türlü otoriteden ve baskıcı yönetimlerden uzak, özgürlüğün kıymetini bilen, demokrat, cumhuriyetçi bir anlayışa sahiptir. Saydığım değerlerin takipçisi, Atatürkçü, Türk İslam değerlerini koruyan, inancına sahip, bilinçli, yeniliğe açık, çağdaş ve inkılapçıdır. Ya siz?

Birilerine yaranır mısınız bilinmez ama borazanlığını yapmakta olduğunuz aşikâr.

Şimdi ben Urlalılara sormak isterim, sizin ne olduğunuz belli zaten. Urla’nın değerlerine, Türk milletinin hangi değerine MHP olarak ters düşülmüştür? Sormak isterim bu saydığım inanç ve ilkelerin hangisi MHP de yoktur? Ya da hangisinden vazgeçmiştir? İster merkezi yönetim olsun, isterse Urla teşkilatı adına olsun hangisine ters düşülmüştür?  Hangisinden vazgeçilmiştir? Urlalı kültür ve akıl sahibidir, bunların cevabını sandıkta verir. Urla yönetimi adına Sayın Ahmet ŞAHİN aksine beyanda mı bulunmuştur?  Bizim bilmediğimiz bir durum mu var? Ahmet ŞAHİN hakkında da eminiz ki dürüst ve ilkeli bir siyasetçidir. Eğer yanlışlıklar var ise kamuoyuna duyurulsun. İthamlarınız kanıtlanmaz ise eğer, ben basın sorumlusu olarak sizi gazetecilik dışında farklı oluşumların içinde bulunduğunuzu düşüneceğim.

 

ERKAN EROĞLU

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA