Soyer ve protokol Denizcilik Bayramı'nda yarıştı!

Türkiye Yüzme Federasyonu ve İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi işbirliği ile 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında her yıl düzenlenen açık su yüzme yarışları 30 Haziran günü Urla Karantina Adası'nda gerçekleştirildi.
Bu haber 2019-07-12 12:16:46 eklenmiş ve 114 kez görüntülenmiştir.

 

Bu sene 7. Kez düzenlenen yarışlara İzmir protokol üyeleri ile birlikte İBB Başkanı Tunç Soyer de katıldı. İzmir'deki kutlamalar kapsamında Karantina Adası'nda yapılan yüzme yarışmasında İBB Başkanı Soyer sekizinci olurken, suyun fazla dalgalı olması nedeniyle Urla Belediye Başkanı yarışmaktan vazgeçti.

Her yaştan sporcuların yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Urla Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz, DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Sutopu Federasyonu İzmir Şube Başkanı Op. Dr. Uluç Serim, İzmir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Barış Kocagöz, DTO İzmir Şubesi Müdürü Halil Necati Hatipoğlu, DTO İzmir Şubesi Başkan Yardımcısı Mihri Çelik, İzmir Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şube Müdürü Alper Tuğbay, DTO Yönetim Kurulu üyesi Argun Gümolüç, Ekonomi Bakanı Eski Yardımcısı ve EXİMBANK Eski Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Hudut ve Sahil Bölge Müdürü Zafer Alptekin, DTO Meclis Başkanı Kenan Yalavaç, İzmir Deniz Nakliyecileri Derneği Müdürü Mehti Bıkmaz da özel protokol yarışlarına katıldı.

Havanın çok rüzgârlı ve denizin çok dalgalı olması nedeniyle kısaltılan parkurlarda protokol üyeleri botlarla yaklaşık 50 metre açığa götürüldü. Toplu çıkış ile başlayan yarış neticesinde, Sutopu Federasyonu İzmir Şube Başkanı Op. Dr. Uluç Serim birinci, İzmir Ticaret Borsası Başkanı Meclis Barış Kocagöz ikinci, DTO İzmir Şubesi Müdürü Halil Necati Hatipoğlu üçüncü, DTO İzmir Şubesi Başkan Yardımcısı Mihri Çelik dördüncü, İzmir Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şube Müdürü Alper Tuğbay beşinci, DTO Yönetim Kurulu üyesi Argun Gümolüç altıncı, Ekonomi Bakanı Eski Yardımcısı ve EXİMBANK Eski Genel Müdürü Adnan Yıldırım yedinci, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sekizinci, Hudut ve Sahil Bölge Müdürü Zafer Alptekin dokuzuncu, DTO Meclis Başkanı Kenan Yalavaç oldu. Bottan suya atlamayan Urla Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz botla karaya kuru döndü.

Yarışlardan sonra açıklama yapan Tunç Soyer, “biz genelde denize karadan bakıyoruz. İzmirlinin denize daha çok tutunması lazım. Gençlerimizin denizi sahiplenmesi lazım. Bu hedefe doğru ne yapılacaksa o yönde plan geliştirmemiz, gerekeni yapmamız lazım. Deniz başta sertti hakikatten. Başta rica ettim centilmence yarışalım diye ama pek dinlenmedim O yüzden yarışı sonlarda bitirdim” dedi.

DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, bu seneki yarışlara katılımından dolayı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e teşekkür ederek madalya taktı.

Kadınlar, erkekler ve üçer kişiden oluşan takım yarışlarına toplam 189 yüzücü kayıt yaptırdı. Sporcular 2000 metreden yaklaşık 200 – 300 metreye kısaltılan parkurda yarıştılar.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Spor haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA