ATATÜRK SUNUMLA ANILDI

Atatürk’ün Urla’ya gelişinin 93. Yılı etkinlikleri kapsamında Urla Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Necati Cumalı Anı Evi’nde Ziraat Yüksek Mühendisi / Gazeteci / YAYED Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Kızgınkaya’nın “100 Yılda Nereden Nereye” adlı sunumu ve kokteyl düzenlendi.
Bu haber 2019-07-12 12:13:07 eklenmiş ve 70 kez görüntülenmiştir.

 

Urla Belediye Meclisi üyesi ve ADD Urla Şubesi eski Başkanı Ali Yanar, TEMAD Urla İlçe Başkanı Mustafa Büyüktarakçı, Konak eski Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, Av. Şehrazat Mercan, Prof. Dr. Ercan Kızılay, STK temsilcileri ve Urlalıların katılımıyla 29 Haziran Cumartesi gecesi yapılan etkinlik Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimiz için saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Urla Şube Başkanı Veli Çıtak günün anlam ve önemini vurgulayarak “Atatürk yurt gezileri kapsamında Urla’ya 4 kez gelmiştir. İlki 1911 yılında Trablusgarp’a giderken Urla Tahaffuzhanesi’nde 4 gün geçirmesi, ikincisi ise 30 Haziran 1926’da Çeşme’ye giderken Urla ziyareti ve o zamanlar Türk Ocağı olan Mahvel’de Urlalılar ile sohbeti olmuştur. Diğer iki ziyaretinde Urla ilçe merkezine uğramamıştır.

Aydınlık Türkiye’nin mimarı Atatürk’ümüze duyulan güven, sevgi ve saygı eksilmeyecek ulusumuz onu sonsuza kadar gönlünde yaşatacaktır. Düşünceleri, ilke ve devrimleri ülkemizin geleceğine yön vermeye devam edecektir” dedi.

Ziraat Yüksek Mühendisi / Gazeteci / YAYED Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Kızgınkaya’nın “100 yılda nereden nereye” sunumunda “20. Yüzyıla Girerken Milletin Hali” başlığı altında Türkiye’nin eğitim ve ekonomi durumu, sanayi işletmeleri, Mustafa Kemal’in izlediği yol haritası gibi konularını ele aldı. Son olarak “21. Yüzyıl Türkiye’sinin Temel Sorunları” başlığı ile Türkiye’nin 2 temel sorunun “cehalet ve sefalet” olduğunu söyledi. Bu sorunların sonucunda çıkan durumunda ise ekonomik ve siyasi bağımlılık olduğundan bahsetti.  Kızgınkaya; Atatürk’ün “Gelecek 100 Yıl için hep birlikte koşmamız gerekmektedir. Bir milletin bağımsızlığı ve geleceğini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” deyişini hatırlatarak konuşmasını sonlandırdı.

Sunumun ardından ADD Urla Şube Başkanı Veli Çıtak, Kızgınkaya’ya teşekkür ederek hediye verdi.

Yeni kitabın gelirleri ADD bursuna

Etkinlik kapsamında Prof. Dr. Ercan Kızılay’ın yeni kitabı Tozan gelen konuklara tanıtılıp yazar tarafından imzalandı. Ercan Kızılay’ın isteğiyle kitap gelirleri Atatürkçü Düşünce Derneği’nin burslu öğrencilerine bağışlanacağını duyurdu. Yazar öğrencilere verdiği destek nedeniyle konuklardan alkış aldı.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA