Urla Kadın Girişimi Kooperatifi’ne SİBEL UYAR damgası

Urla Kadın Girişimi Kooperatifi Genel Kurul Yaptı
Bu haber 2019-06-29 11:55:16 eklenmiş ve 168 kez görüntülenmiştir.

 

S.S. Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi seçimli genel kurul toplantısı Urla Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Genel kurulda kooperatifin yeni dönem yönetim – denetim kurulu üyeleri belirlendi. Simurg Kadın Kooperatifleri Birliği’ne katılma kararı alınan genel kurulda Simurg birliğinde kooperatifi temsil edecek 3 temsilcinin seçimi de yapıldı.

2014 yılında dönemin Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın öncülüğünde kurulan S.S. Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, 3 yıl süre için görev yapacak yönetim – denetim kurulu üyelerini ve Simurg Kadın Kooperatifleri Birliği’nde kooperatifi temsil edecek 3 üyeyi seçti.

Çarşaf liste, kapalı oy, açık tasnif şeklinde yapılan seçimlere 156 ortak katıldı.

SİBEL UYAR 2 GÖREV ALDI

13 ortağın aday olduğu kooperatifin yönetim kurulu asıl üyeliklerine 128 oy ile Şenay Demirci, 120 oy ile Duriye Kayserlioğlu, 104 oy ile Fatma Betül Batur Ünay, 104 oy ile Sibel Uyar ve 81 oy il Urla Belediyesi temsilcisi seçildi. Yedek üyelikler ise şöyle oluştu: 44 oy ile Faize Sevilen, 41 oy ile Belgin Narcı, 41 oy ile Mevlüde Özdemircan, 35 oy ile Filiz Akyürek, 31 oy ile Nesrin Dülekalp.

6 ortağın aday olduğu Denetim Kurulu asıl üyeliklerine 121 oy ile Arife Bulut, 103 oy ile Aygün Kalaycı, 84 oy ile Banu Şirin seçilirken yedek üyelikler 54 oy alan Bircan Telli, 51 oy alan Derya Çağan ve 30 oy alan Nebahat Karaağaç’tan oluştu.

2014 yılında, kadın kooperatiflerinin sosyal ve ekonomik etkilerini artırmak üzere kurumsal kapasitelerini iyileştirmek, bu kooperatiflerin ülke ekonomisindeki paylarını artırmak, ortak ihtiyaç ve hedefleri için güç birliği yapmak üzere aralarındaki iletişimi güçlendirmek ve ulusal ve küresel düzeyde benzerleriyle bilgi ve deneyim paylaşım imkânları yaratmak amacıyla kurulan Simurg Kadın Kooperatifleri Birliği’nde kooperatifi temsil etmek üzere 10 ortak aday oldu.

Yapılan seçim sonucunda Simurg asil üyeliklerine 116 oy alan Sibel Uyar, 75 oy alan Sevim Durmaz ve 50 oy alan Altan Şahin seçildi. Yedek üyelikler 45 oy ile Dilek yalçın, 35 oy ile Ferda Yapıcı Çelik ve 34 oy ile Serap Genç’ten oluştu.

Kooperatif’in yeni Başkanı, yönetim kurulunun ilk toplantısında üyelerin yapacağı seçimle belirlenecek.

Genel kurulda ayrıca ortaklara 5 yıl boyunca kar payı dağıtılmaması, yeni aidat miktarı ve toplantılara katılan yönetim kurulu üyelerine oturum başına huzur hakkı ödenmesi kararları alındı.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA