“Bu liste seçim kazandırır!”

Urla Bosna Sancak Karadağ Kültür Ve Yardımlaşma Derneği Genel Kurul yaptı. Bakın, derneğin yönetim kurulu listesinde kimler var?
Bu haber 2019-05-02 15:05:50 eklenmiş ve 279 kez görüntülenmiştir.

 

Urla Bosna Sancak Karadağ Kültür ve Yardımlaşma Derneği 5. Olağan Genel Kurulu 26.04.2019 Cuma günü saat 14.30’da Muhammer Aksoy Caddesi No:15 Zeytinalan/Urla adresinde yer alan yeni dernek binasında yapıldı.

Önceki dönem dernek başkanı olan Ramazan ÜNAL’ın rahatsızlığından dolayı, aday olmadığı genel kurula Ertuğrul ÖZER başkanlığındaki tek liste ile gidildi. Ertuğrul ÖZER başkanlığındaki Yönetim Listesinin; Urla’nın tanınmış iş adamlarından mimarlarına, eğitimcisinden doktoruna, mühendisinden meclis üyesine, esnafından ev hanımına kadar toplumun her kesimini kapsayan güçlü bir liste olduğu göze çarpıyor. Yeni başkan Ertuğrul ÖZER kurulda yaptığı konuşmasında derneğin Kurucu Başkan Şadi BIYIK, önceki dönem başkanları Fehim DİDİN ve Ramazan ÜNAL’ a teşekkür etti.

Özer, çok güçlü ve dinamik bir yönetim kurulu oluşturulduğunu belirterek sürdürdüğü konuşmasında, öncelikle çok onurlu,  ailesine, arkadaşlarına, yaşadığı topluma, vatanına, milletine, devletine ve bayrağına sadık olan Boşnakların, böreksiz yaşayamadığını, gittikleri yere neşe götürdüklerini, soka (yoğurt turşusu) ve kompiri çok sevdiklerini, bayram sabahı evde muhakkak pita (Boşnak böreği) piştiğini, birinin bebeği olduğunda mutlaka babinaya (hayırlı olsuna) gittiklerini söyledi. Boşnakların bu özelliklerini yaşatmak,  gelecek nesillere bu kültürü taşımak bu yönetimin en önemli görevi olacağını söyledi.

Özer,  6 Mayıs ta başlayacak Ramazan aynın milletimize ve İslam âlemine hayırlı olması dilekleri ile sözlerini tamamladı.

Urla ve çevresinde bilinen başarılı kişilerden oluşan ve kamuoyunda “Bu liste seçim kazandırır” yorumlarına neden olan derneğin ERTUĞRUL ÖZER başkanlığındaki yönetim kurulu asıl listesinde; Başkan Vekili olarak, Selçuk Özbey, Başkan Yardımcıları Harun Seyhan, Figen Terzi, Levent Baysal, Fırat Gül Ve Ahmet Basut, Dernek Sekreteri Erşan Eroğlu, Yönetim Kurulu Üyeliklerinde İse Metin Bıyık, Barış Bükülmez, Yiğit Öz, Raşit Dur, Nurgül Saltık, Simay Özbey. Semih Calay, Cesur Didin, Sevil Öğüş, Huriye Ekin, Ersin Özen, Yüksel Bıyık, Günay Ünal, Ferit Seniçeli, Fatih Bozkurt, Hüseyin Dur ve Ozan Özbey yer aldı.

Seçimde derneğin Denetleme Kurulu Başkanlığına Mithat Eroğlu, üyeliklerine ise Nimet Aras ve Melis Başak Bıyık seçildi.


ETİKETLER : Urla Bosna Sancak Karadağ Kültür Ve Yardımlaşma Derneği
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA