Otizmin Farkındayız Çocuklarımızın Yanındayız

Türk Kızılayı Urla Şubesi 3 Nisan Otizm Farkındalık günü etkinlikleriyle farkındalık yarattı.
Bu haber 2019-04-18 20:23:31 eklenmiş ve 259 kez görüntülenmiştir.

 

Türk Kızılayı Urla Şubesi’nın “Hayata Bağlan” Projesi kapsamındaki engelli kursiyerleri ve aileleri öncelikle Urla Kaymakamı Önder Can’ı makamında ziyaret ederek günün anlamına uygun taleplerde bulundular.

Buradan ayrıldıktan sonra Sanat Sokağı’ndaki Fırın Cafe sahibi Özlem Hanım’ın ikramı olan pastayı yedikten sonra Urla Anadolu Lisesi’nde lise öğrencileriyle potaya top atma etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinliğe Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Cumhuriyet Savcısı Fatih Yaşin, Urla Mal Müdürü Atanur Yıldız, Urla Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Urla Kızılaycılar ve veliler katılarak çocukları alkışladılar.

Engelsiz beraberlikte kupayı çocuklara Urla Kaymakamı Önder Can verdi. Çocuklarla birlikte Urla Kaymakamı, Urla Cumhuriyet Savcısı da potaya top attılar.

Etkinlikte Kaymakam Önder Can ve iki engelli annesi söz alarak farkındalığın artmasını sağlayan böyle bir çalışma için katkı koyanlara teşekkür etti.

Etkinlik sonunda Türk Kızılay Urla adına Nurgül Saltık Urla Anadolu Lisesi Müdürü’ne teşekkür ederek çocuklarca kurslarda geri dönüşümden yapılmış şilti sundu.

Türk Kızılay Urla ve engelli kursiyerleri ve aileleri Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz’ü makamında ziyaret ederek yaşı ilerlemiş engelli çocuklar için çok daha fazla etkinlik talebinde bulundular.

Buradan da İskele Delfina Restaurant’ta yemek yiyen çocuklar ve aileleri çok güzel bir gün geçirmenin huzuruyla ayrıldılar.

Türk Kızılay Urla adına Nurgül Saltık, “Otizm Farkındalık gününde farkında olanlarca organize edilen birbirinden güzel ve anlamlı etkinlikler gerçekleştirdik. Sayın Kaymakamım başta olmak üzere Sayın Cumhuriyet Savcıma, Sayın Fırın Cafe Sahibi Özlem Hanıma, Urla Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerine ve değerli Müdürüme, Sayın Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz’e, ve elbet bizleri ağırlayan güzel kızımız Gizem Hanım’ın işlettiği Delfina Restaurant’a yaşananların farkında oldukları için, farkındalık yaratmak adına ellerini taşın altına koydukları için, çocuklarımıza ve annelerine çok güzel bir gün yaşattıkları için sonsuz teşekkürler. Aslında bir engelli annesinin ‘bizim çocuklarımızla lise çocukları, yaşıtları ilk kez birlikte bir şey yaptılar. Birbirlerinin ellerini tutarak hayata karşı dik duruş sergilediler’ diyerek ağlaması farkındalığın önemini çok net anlattı. Türk Kızılay Urla olarak katkı koyan herkesi ayakta alkışlıyoruz” dedi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA