“Gönül Elçileri" Urla’da Bir Araya Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde yürütülen "Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri" projesi kapsamında "Urla Gönül Elçileri Buluşması" gerçekleştirildi.
Bu haber 2019-04-18 20:04:44 eklenmiş ve 250 kez görüntülenmiştir.

 

Urla Kaymakamlığı ve Urla gönül elçileri grubu tarafından düzenlenen Atatürk Kültür Merkezi Devlet Tiyatroları Urla Sahnesi’ndeki buluşmaya Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay Çelik, Urla Jandarma Komutanı J. Bnb. Eray Çakır, Urla Emniyet Müdürü Güray Aksüt, Urla Kaymakamı Önder Can’ın eşi Uzm. Dr. Beray Can, Urla Belediye Başkan Vekili Seda Öztüre, İYTE Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gamze Tanoğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İzmir İl Müdürlüğü Korunmaya Muhtaç Çocuklar, Koruyucu Aile ve Evlat Edinme Şube Müdürü vekili Hasan Özdemir, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile Urlalı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Buluşmada Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İzmir İl Müdürlüğü Korunmaya Muhtaç Çocuklar, Koruyucu Aile ve Evlat Edinme Şube Müdürü vekili Hasan Özdemir, İzmir'deki çalışmaları slayt eşliğinde anlattı.

Yürütülen koruyucu aile projesiyle ilgili bilgi veren Özdemir, "Koruyucu aile projemizde 358 ailemiz var. Toplam 404 çocuğumuz burada kalmakta. 66 engelli çocuğumuzu aileyle buluşturduk. 52 sevgi evimiz var ve burada kalan çocuk sayısı 362. 2019 yılında 15 çocuk koruyucu aile yanına yerleştirildi. Onları 2019-2020 yıllarında sizlerin de desteğiyle uygun ailelerin yanına yerleştireceğiz" dedi.

Özdemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde gerçekleştirilen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan "Sıfır Atık Projesi" kapsamında İzmir'de 100 okulda çalışma başlattıklarını, okullara geri dönüşüm kutuları yerleştirdiklerini, farkındalık etkinlikleri ve sergiler düzenlediklerini dile getirdi.

Sağlıklı kadın, sağlıklı aile, sağlıklı toplum ve sağlıklı gelecek anlayışıyla "Mobil Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi" (KETEM) projesini başlattıklarını anlatan Özdemir, 30 ilçede mamografi, HPV-DNA ve kolon kanseri taraması yaptıklarını, hastalar için moral yemekleri ve ev ziyaretleri gerçekleştirerek hasta ile yakınlarına destek olduklarını söyledi.

Gönül Elçileri Projesi kapsamında Urla’da yapılan çalışmaları anlatan Uzm. Dr. Beray Can, Toplumsal kalkınmaya katkıda bulunmak amacıyla çeşitli projeler yürüttüklerini, okuma yazma kursları sayesinde çok sayıda vatandaşa eğitim verildiğini, Urla’da yoğun bir şekilde koruyucu aile bilgilendirme çalışmaları yapıldığını ve Urla’da 11 çocuğun koruyucu aile yanına yerleştiğini açıkladı. Urla’da “Okuyorum, büyüyorum”, “Sıfır atık”, “yanımda ol”, “mobil KETEM” ve ağaçlandırma projelerinin devam ettiğini ifade eden Can katılımcılara projeler hakkında bilgilendirmede bulundu. Can “Bu anlamlı projenin tanıtımı Urla’mızda ilk kez gerçekleşiyor. Biz güzel bir gelecek hayal ediyoruz. Eğitim ve öğretim standartlarımızın arttığı, doğayı ve yeşili koruyup çocuklarımıza temiz bir dünya bırakmayı ve bu dünyaya iyi bireyler yetiştirebilmeyi hayal ediyoruz. Bunun içinde elimizden geleni yapacağız” dedi.

“Gönül Elçileri" projesine Urlalıların daha yoğun destek vereceğine inandığını belirten Kaymakam Önder Can, “netice itibarıyla bu çocuklar bizim toplumumuzun çocukları, bizim çocuklarımız. Bu çocuklarımızın da sağlıklı ailelere ihtiyacı var. İyi bir eğitim almaları, suça bulaşmamaları için bu çocuklara sahip çıkmamız lazım. Bu konuda bir farkındalık yaratmaya gayret ediyoruz. Burada olmayanlar belki bu konuda ilgili ve talepli olabilir. Konunun duyurulması hususunda yardımlarınızı bekliyor ve vereceğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Buluşma “Çığlık” isimli kısa film gösterimi ile sona erdi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA