DEMİREL İLK MİTİNGİNDE GÜVEN VERDİ

-Demirel, ”Biz sadece vaat etmeyiz. Biz bu projeleri hazırlarken, projeleri ilk önce Bakanlar Kurulu’na gönderdik, değerlendirildi. Daha sonra Cumhurbaşkanlığı tarafından değerlendirildi. Hepsinin bütçeleri ayarlandı ve yapılabilirliği görülünce onaylanıp geldi. Dolayısıyla devletimiz bize “hiçbir şekilde yapamayacağınız bir sözü vermeyin” dedi. Evvel Allah biz bunların hepsinin onayını ve yapma sözünü de aldık. İnşallah bundan sonra bilet bizim elimizde. Mühür sizde”
Bu haber 2019-03-21 22:00:50 eklenmiş ve 235 kez görüntülenmiştir.

 

-Demirel, ”Biz sadece vaat etmeyiz. Biz bu projeleri hazırlarken, projeleri ilk önce Bakanlar Kurulu’na gönderdik, değerlendirildi. Daha sonra Cumhurbaşkanlığı tarafından değerlendirildi. Hepsinin bütçeleri ayarlandı ve yapılabilirliği görülünce onaylanıp geldi. Dolayısıyla devletimiz bize “hiçbir şekilde yapamayacağınız bir sözü vermeyin” dedi. Evvel Allah biz bunların hepsinin onayını ve yapma sözünü de aldık. İnşallah bundan sonra bilet bizim elimizde. Mühür sizde”

 

Cumhur İttifakı Urla Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Adıgüzel Demirel, 19 Mart 2019 günü Urla Mermerli Çeşme Meydanı’nda ilk mitingini gerçekleştirdi.

AK Parti Urla İlçe Başkanı Murat Nart, MHP Urla İlçe Başkanı İsmail Taşoku, Urlalılar ve partililer ile birlikte Urla Seçim Koordinasyon Merkezi’nden kortej ile Mermerli Çeşme Meydanı’na yürüyen Demirel, ilk mitinginde Urla Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre 857 Urlalıya hitap etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mitingde Cumhur İttifakı Urla Belediye Meclis Üyelerinin sahnede tanıtımından ve Urlalıları selamlamalarından sonra Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Adıgüzel Demirel sahne aldı.

Konuşması sıklıkla “İşte başkan, işte teşkilat”, “Urla seninle gurur duyuyor”, “Adıgüzel gelecek, dertler bitecek”, “Urla’nın gözünde, Adıgüzel sözünde”, “Gençlik burada başkanının yanında” sloganları ile sözü kesilen Demirel, ilk mitingde özgüveni, yüksek morali, konularına hâkimiyeti, akıcı anlatımı ile güven verdi.

Konuşmasına “selam olsun güzel Urla’m, sevdam, aşkım, canım Urla’m. Urla bir sevdadır. Urla bir aşktır” ifadeleri ile Urla mahallelerini selamlayarak başlayan Adıgüzel Demirel, “Bugün muhteşem bir gün. Urla’nın hizmetle buluşmasının ikinci adımının atıldığı, Mermerli Çeşme’de tarihi bir ana şahitlik ediyoruz. Tarih bu anı yazsın. Görsünler Urla kimin kalesi, kimin defansı, kimin orta sahası. İşte Urla burada, işte başkan burada. Mustafa Kemal’in askerleri burada. Mustafa Kemalciler burada. Birilerinin kiminle kol kola geldiklerini, “Mustafa Kemal’in askerleri” deyip, kiminle yan yana geldiklerini onlar düşünsün. İşte Mustafa Kemal’in askerleri burada. Biz Urla sevdalısıyız. Biz hizmet sevdalısıyız. Biz yapacağız dedik, çıktık yola. Dertler sizden, gayret bizden, sonuç Allah’tan. Birileri bir zamanlar bizi yok hükmünde görüyordu. Adıgüzel ve dava arkadaşları yola çıktı. İşte meydan. Gelsinler, baksınlar. Biz kimiz? Neredeyiz?

Biz Urla’yı imar etmeye geldik. Biz birilerinin elinden bir yerleri almak için değil, biz hizmetkâr olmak için yola çıktık. Bizim bir koltuğumuz vardı, bir mesleğimiz de vardı. Biz yola çıkarken bir koltuk sahibi, bir makam sahibi olalım, etrafımızdakileri nemalandıralım diye değil, “Urla’ya hizmeti getirelim” diye yola çıktık.

Biz ne dedik? İşsize iş dedik. İşte birinci projemiz: İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi’nin olduğu yerde dünyanın en büyük “bilişim serbest bölgesini” yapacağız. Elhamdülillah İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız tarafından onaylandı ve 1 Nisan’da seçim sonucu açıklandıktan ve 3 Nisan’da mazbatayı aldıktan sonra evvel Allah başlayacağız ve dediğim gibi Urla’da işsiz genç kalmayacak.

Ben bunları söylerken birilerinin zoruna gitmiş. Çünkü projeleri yok. “Güler yüzlü belediyecilik” miş en büyük projesi. Biz gerçekten ne yapabiliriz? Vatandaşımıza nasıl dokunuruz onun hesabındayız. Elbette bizim yaptıklarımızı onlar hayal etseydi, ben kendimi ayıplardım. Biz Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet yolundaki hedefimizle bir ilkesini gerçekleştireceğiz. Biz yaparız. Biz yaptık ta geldik. Bilişim serbest bölgesini açtığımızda, İzmir’de, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde hatta Dünya’nın çeşitli yerlerinde yaşanan beyin göçünün rotası Urla’ya dönecek. Bilişim serbest bölgesiyle sadece Urla değil, Türkiye yılda yaklaşık 11,5 milyar dolar gelir elde edecek. 2001 yılında IMF’nin kapısında 2 milyar dolar için nöbet tutuyorduk. Yıllık ziyaretçi sayısı 10 milyon. 10 milyon insan Urla’yı görecek. Gel görelim Urla’yı görecek ama Urla’da neyi görecek? 

4 aydır sahalardayım. Gülbahçeliler burada. Bir haftadır yağmur yağmıyor. Ancak Gülbahçe sokaklarında lağım suları akmakta. Çeşmealtı’na gidin bakın. Halen lağım suyu akmakta. 10 milyon insanı ben bu lağımın içine mi getireceğim? Elbette ki hayır. Ne yapacağız? Öncelikle sağlık için altyapıyı yapacağız. Urla’nın %80’inde şu anda altyapı sorunu var.

Kuşçular halkı burada.  Kuşçular’da 1580 tane fosseptik var. Bu 3. Dünya ülkelerinde olan bir şey. Ama biz cennet Urla’da fosseptiklerle yaşıyoruz. Neymiş aydınlıkçıymış. Batsın böyle aydınlıkçılık. 1,5 yıl içinde Urla’nın her yerindeki altyapı sorunları çözülecek.

Yetmez. Yollarımız da çukur kalmayacak. 6 ay içerisinde yollarımızda hiçbir delik kalmayacak.

Biz “muasır medeniyet” diyoruz, “Atatürk’ün yolunda” diyoruz. Onlar “güler yüzlü belediyecilik” demeye devam etsinler. Biz 4.0 endüstri, 5.0 endüstri diyoruz. Gitsin baksınlar, araştırsınlar ancak Google’dan öğrenirler.

Bitmedi. Spor yapmayan genç kalmayacak dedik. Gençler için 4 tane gençlik kompleksi yapacağız. Ve her gençlik komplekslerinde en az 100 gencimiz istihdam edilecek. Urla’nın yeşil beyaz renkleri, Urla Gençlik Spor Kulübü çok önemli. Urla Gençlik’te hedefimiz süper lig. Urla Gençlik Süper Lige çıkacak, Galatasaray, Fenerbahçe Urla sokaklarında gezecek.

Urla’nın nerdeyse 3 tarafı denizlerle çevrili, maalesef denize girebilecek yerimiz yok. Urla’da 6 tane yüzülebilir plaj yapacağız.

Urla Karantina Adası için Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan’a satıldı diye dedikodu çıkartmışlar. Yok öyle bir şey. Adanın ruhsatı bende. Urla Karantina Adası Urlalıların kullanımına açılacak. Adadaki 10 bin kişilik antik tiyatro restore edilecek. Denizin içindeki sahneden sesimiz İzmir’e, Türkiye’ye ve Dünya’ya ulaşacak.

Onlar gülmeye devam etsinler. Daha var. Minibüsçülerimiz dertli. Uzun mesafe. 20 yıldır Urla’dayım, aynı para, aynı yol. Biz ne yapacağız? Metroyu Urla’ya getireceğiz. Minibüs mesafelerini kısaltıp dikey besleme yapacağız. Urla’yı metro ile buluşturacağız.

Urla’da evsiz kimse kalmayacak dedim. Sözüm söz. Öğretmen evi, belediye sosyal tesisleri, engellilerimize yönelik projeler, kadın projeleri ve 1500 kadın için istihdam projeleri, gençlere yönelik istihdam projeleri, balıkçılarımız için projeler… Daha çok var ama sabaha kadar anlatsam bitmez. Adıgüzel geldi mi 5 yıl boyunca uyumak yok, durmadan çalışacağız. Biz sadece vaat etmeyiz. Biz bu projeleri hazırlarken, projeleri ilk önce Bakanlar Kurulu’na gönderdik, değerlendirildi. Daha sonra Cumhurbaşkanlığı tarafından değerlendirildi. Hepsinin bütçeleri ayarlandı ve yapılabilirliği görülünce onaylanıp geldi. Dolayısıyla devletimiz bize “hiçbir şekilde yapamayacağınız bir sözü vermeyin” dedi. Evvel Allah biz bunların hepsinin onayını ve yapma sözünü de aldık. İnşallah bundan sonra bilet bizim elimizde. Mühür sizde.

OYUNUZU KENDİNİZE VE URLA’YA VERİN.

Değerli Urlalılar benim sizden ricam; hangi partili olursa olsun, hangi düşüncede olursa olsun. Partisine hiçbir sözüm yok. Ve sadece şunu istiyorum sizden. Urla’nın, gençlerimizin, yaşlılarımızın, Urlalıların geleceği için bir kerelik olsa dahi düşünüp kendinize oy verin. Kendinize. 31 Mart günü hiçbir idealimiz bir partiyi iktidara getirmek değil. Bir partiye koltuk vermek değil, biz koltuğu bırakıp geldik. Siz Urla’nın kendisine oy verin. En büyük parti Urla Partisi. Urla Partisi’nden daha büyük parti tanımam.

Bu gece bizi burada şereflendirdiğiniz için, hepinize çok teşekkür ederim. 31 Mart günü hep birlikte “Urla” demeye var mıyız? Allah bizi mahcup etmesin, güzel günler bizim olsun, sağ olun, var olun” dedi.

Urlalılara hitap eden MHP Urla İlçe Başkanı İsmail Taşoku, tarihi bir an yaşandığına dikkat çekerek “Adıgüzel Demirel Beyefendi ile Urla’ya ve Urlalılarımıza çok kıymetli bir belediye başkanı kazandırmaya var mıyız?” sorusuna “evet” cevabı alınca “Allah’ınıza kurban olayım, Allah! Hepinizi yürekten selamlıyorum” dedi.

Miting sonrası kalabalık Cumhur İttifakı Urla Seçim Koordinasyon Merkezi’ne kortej ile sloganlar eşliğinde yürüdü.

Miting sonrasında basına açıklama yapan Demirel, “Mitinge katılan kalabalık milletvekillerimiz, bakanlarımız için değil Urla’ya hizmet istekleri için geldi. Moralimiz yüksek, güvenimiz tam. Mitingimizi şereflendiren Urlalılara çok teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Politika haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA