CHP ADAYI OĞUZ’UN İLK BULUŞMASI

CHP Urla Belediye Başkan Adayı Burak Oğuz, ilk mitingini Atatürk Kültür Merkezi, Urla Emniyet Müdürlüğü kavşağında gerçekleştirdi.
Bu haber 2019-03-21 21:58:33 eklenmiş ve 198 kez görüntülenmiştir.

 

Urla Belediye Başkan Adayları arasında 2019 günü Yerel Yönetimler Seçimi için ilk miting düzenleyen aday olan CHP’li Burak Oğuz 14 Mart gecesi Urlalılar ve partilileri ile bir araya geldi.

Urla Emniyet Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre; belediye çalışanları dahil 850 kişinin katıldığı mitingde CHP İzmir Milletvekilleri Atilla Sertel, Murat Bakan, Ednan Arslan, Özcan Purçu, Kamil Okyay Sındır, Kani Beko,  CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ekipleri ile birlikte katılarak Burak Oğuz’u yalnız bırakmadı.

Partisinin Urla Belediye Meclis Üye Adaylarını aileleri ile birlikte sahneye alarak tanıtan Burak Oğuz sonrasında mitinge gelen milletvekillerini ve il başkanını da sahneye aldı.

Konuşmasında AK Parti iktidarını eleştiren CHP İl Başkanı Deniz Yücel, kandırmacaların artık halk üzerinde etkili olmadığını belirtti. CHP’yi acımasızca eleştiren AK Parti’nin inandırıcılığını yitirdiğini anlatan Yücel konuşmasında, “Şimdi CHP’yi terörle ilişkilendirmeye çalışıyorlar. Dağlardan davul zurnayla teröristleri indirenler, hâkimleri savcıları onların ayağına götüren kimlerdi? İmralı’yı yol yapan kimlerdi? Terörist başına sayın diye hitap eden kimlerdi?” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında heyecanlı olduğu gözlenen CHP Urla Belediye Başkan Adayı Burak Oğuz konuşmasının başında başta eşi ve çocukları olmak üzere kendisinin adaylığı sürecinde katkıda bulunanlara uzun uzun teşekkür etti.

BURAK OĞUZ’UN PROJELERİ

Projelerine değinen Oğuz, en büyük projesinin güler yüzlü belediyecilik olduğunu vurgulayıp, konuklarına şöyle hitap etti:

“örnek bir belediye olacağız. En büyük projemiz sevgi projesi olacak. Herkesin belediyesi olmak istiyoruz. Belediyeye giden herkes bu güne kadar görmüş olduğu saygı, sevginin daha güzelini görecek. Kendini evinde gibi görecek. O belediye hepimizin belediyesi olacak.

Görüyorsunuz oğlumun elinde bir akıllı telefon var, hepimizde var. Belediyemizin bugüne kadarki hizmetlerinin bir kısmı yapılan altyapı çalışmalarıyla dijital ortama taşındı. Biz bu konudaki yatırımlarımızı daha da arttırarak belediyemizin 7/24 sizin hizmetinde olmasını sağlayacağız. Aslında yapacak çok şeyimiz var. Çok projelerimiz var. Hepsini bütün arkadaşlarımızla, uzman arkadaşlarla birlikte hazırladık. Ama burada tek tek saymayacağım. Bazı önemli başlıkları paylaşmak istiyorum.

En çok ihtiyaç olan otopark. Bununla ilgili zaten şu anda devam eden projeler var. Otopark sorununu kalıcı olarak çözmek için belediyenin arkasındaki yere yeraltı otoparkı yapıp ayrıca da asansörlü otoparklarla otopark sorununu kesin olarak çözeceğim.

Ulaşım çok önemli. Burada özellikle köylerden gelen veya merkezin dışındaki mahallelerde olanlar var. Bir defa toplu ulaşımı buradaki kooperatiflerimizle işbirliği ile birlikte en ücra mahallelere köylere kadar götürerek ulaşım sorununu kökten çözeceğiz. Hiç meraklanmayın.

Alternatif güzergâhların yapılması kaçınılmaz. Urla’mızın nüfusu her geçen gün artıyor, Urla’mıza gelenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Alternatif yolları muhakkak yapıp özellikle kavşaklardaki tıkanıklığı aşmak için de hızlı bir şekilde projelerimizi hayata geçirerek alt ve üst geçitlerle trafik sorununu da kesin ve kesin çözeceğiz. Hiç meraklanmayın.

Bir otoyol ücretimiz var. 3,75TL. 3,75TL Urla’ya kadar ödüyorsunuz, Seferihisar’dan, aynı yerden giriyorsunuz Çeşme’ye kadar yine 3,75TL. Bunun için açılmış olan davalar var. Bunlarla ilgili takipçisi olacağız ve Urlalılar Urla’ya gelirken otobanı muhakkak ücretsiz olarak kullanacaklar.

Belediyemizin 7/24 çalışan bir belediye olacağını söylemiştim. Ama biz bunu yaklaşık 3-4 aydır tekrarlıyoruz. Geçtiğimiz günlerde bu konuda bir kararname çıkarıldı. Ve bizim projemiz ne güzel ki örnek alındı. Bundan sonra bütün belediyeler çıkarılan kanunla 7/24 çalışacaklar. Şimdiden daha hizmet etmeye başlamadan güzel kanunların çıkarılmasına vesile olmaya başladık.

Evet, kooperatifçilik son derece önemli. Burada Kadın Üretici Kooperatifleri var. Çiftçi Üretici Kooperatifleri var. Tarımsal kalkınma ile ilgili kooperatifler var. Çalışanlar var, görüyorum hepsini. Hiç meraklanmayın. Kooperatifçilik olmazsa olmazımız. Bugüne kadar olan kooperatifleri daha da çok destekleyip daha da çok yaygınlaşması için belediyemiz her zaman destekleyecek.

Birkaç başlığı daha aktarayım. Özellikle Pazar yerlerimiz var. Pazaryerlerimizde çalışanlarımız var. Ürün satanlarımız var. Üreticilerimiz var. Hepsini görüyorum burada. Hiç meraklanmayın. En kısa sürede hayata geçireceğimiz projelerle pazaryerlerimizin modernizasyonu yaz ve kış oralarda uygun koşullarda sizin satış yapabilmenizi ve vatandaşlarımızın da uygun fiyatlarla, uygun koşullarda alışveriş yapabilmesini ilk fırsatta sağlayacağım.

Spor son derece önemli. Sporu çok önemsiyoruz. Burada gençlerimiz var. Spor yapanlar var. Voleybol yapan kızım var. Gençlerimizin kötü alışkanlıklarla mücadele edilmesinde onlara bulaşmaması için sporu ve sporcuları sonuna kadar destekleyip bugüne kadar oluşan Urla markasının sporda da aynı şekilde zirveye taşınması için sonuna kadar sporcularımızın yanında olacağım. Hiç meraklanmayın.

Başta Sayın Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Tunç Soyer’in de söylemlerine baktığımız zaman, her zaman birlik beraberlik ve sevgiden bahsediyor.  Bu sevgi sadece insan sevgisi değil, aynı zamanda çevreyi sevmek, doğayı sevmek, hayvanları ve canlıları da sevmek. Bütün hayvan severlere de buradan sesleniyorum. Hayvanları da, canlıları da seveceğiz. Doğayı da sonuna kadar koruyacağız. Hiç meraklanmayın.

Buradan son zamanlarda çok konuşulan bir dedikoduyu da sonlandırıp, size bir müjde vermek istiyorum. Enginar Festivali. Hiç meraklanmayın. Bu güne kadar olduğu gibi bu yıl da Enginar Festivali’miz en iyi şekilde 26,27,28 Nisan tarihlerinde yapılacak. Hiç meraklanmayın.

Evet hizmetlerimizi yaparken bundan bahsettik ama bazen ayrımcılık ta yapabiliriz. Ayrımcılık yapacağımız öncelikle, bir; çocuklarımız. Çocuklarımız bizim olmazsa olmazlarımız. Çocuklarımıza, gençlerimize, yaşlılarımıza, engellilerimize sonuna kadar Urla Belediyesi olarak bütün arkadaşlarımla birlikte, çalışanlarımızla birlikte sahip çıkacağız. Hiç meraklanmayın.

Ve tabi kadınlarımız. Olmazsa olmazlarımız. Son derece önemli. Burada küçük bir projeden bahsetmek istiyorum. Hayata geçirmek istediğimiz. Aslında çok projemiz var. Bir masal evi projemiz var. Geçtiğimiz akşamlarda bir ev ziyaretine gittim. Orada bir genç annemizle tanıştık. Kucağında çocuğu da var. Öğrendim ki İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Çalışmıyor, evde çocuk bakıyor. Çok güzel evde ev yapımı reçeller yapıyor. Müracaat etmiş Üretici Pazarı’na, yer yok.  6 aydır bekliyorum diyor ama internetten instagram üzerinden satış yapıyor. Hem üzüldüm, hem sevindim. Biz bu kadınlarımıza evde çocuk bakan kadınlarımıza sahip çıkacağız. Masal Evi projemizde onların yaş grubuna göre çocuklarına sahip çıkacağız, bir yer ayarlayıp orada çocukları bakılırken yan odada bu kadınlarımız üretebilecekleri ne varsa, reçel mi üretebilecekler veya butik otellerle anlaşıp onların çamaşırlarını mı ütülerler, el işleri mi yaparlar, börek mi açarlar, onların çalışmasını, para kazanmasını sağlayacağız ve hepsine sahip çıkacağız. Hiç meraklanmayın.

Sözlerimi yavaş yavaş tamamlayacağım ama sizlerle -eminin bilenleriniz vardır-  bilmeyenleriniz için CHP’nin seçim bildirgesindeki başlıkları paylaşmak istiyorum:

Hoşgörülü ve halka saygılı kentler yaratacağız. Bunun en büyük örneği Urla Belediyesi olacak. Örnek bir belediye olacak. Hiç meraklanmayın.

Hakça paylaşan belediyemizin, Urla’mızın bütün gelirlerini hakça paylaşan bir belediye. Hesap verebilen, şeffaf bir belediye. Yoksulluğu yenen bir belediye. Üreten ve istihdam yaratan bir belediye. Yenilikçi ve akıllıkçı bir belediye. Ulaşım sorunu olmayan bir belediye. Nefes alan bir Urla Belediyesi. Sosyal adaleti sağlayan bir Urla Belediyesi. Kültür ve sanatıyla bir Urla Belediyesi. Doğa dostu yeşil bir Urla Belediyesi. Ve mutlu insanların, cumhuriyetçi insanların, Atatürkçü insanların, vatansever insanların yaşadığı bir Urla Belediyesi yaratmaya söz veriyorum bütün arkadaşlarımla birlikte.

Son olarak ta sizlerle küçük bir hikâye paylaşıp sözlerimi tamamlayacağım: vakti zamanında bir hekim sorunları çok olan bir beldeye gitmiş. Her tarafta sorun var. Sürekli geliyorlarmış. Demiş ki bu hekim “her derdin devası sevgidir. Birbirinizi seveceksiniz. İnsanları seveceksiniz. Doğayı seveceksiniz. Hayata sevgi ile bakacaksınız” Her gelene nasihat etmiş. Nasihat alan da dönmüş. Gel zaman git zaman aradan zaman geçmiş, bakmışlar ki değişen bir şey yok. Tekrar toparlanmışlar o hekimin huzuruna gitmişler. “ya sen bize sevgi, sevgi, sevgi dedin. Biz her dediğini yaptık. Ama değişen bir şey olmadı. Çok güzel bir cevap vermiş. O halde demiş sevginin dozunu arttıracaksınız.

Biz inadına birbirimizi seveceğiz. Dini, dili, ırkı, memleketi, düşüncesi ne olursa olsun. Bütün herkes bizim için birdir. Biz bu birlikteliğimizi Urla’dan bütün İzmir’e, tüm Türkiye’ye ibreti âlem için göstereceğiz. Hepinizi yürekten seviyorum. Bütün meclis üyesi adayı arkadaşlarımla birlikte yürüyeceğiz. Martın sonu hepimiz için bahar”


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Politika haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA