Demirel’den liman ve turizmde çığır açacak projeler:

“Çeşmealtı hak ettiği değere kavuşacak”
Bu haber 2019-03-21 16:47:53 eklenmiş ve 153 kez görüntülenmiştir.

 

Cumhur ittifakı Urla Belediye Başkanı Adayı Op. Dr. Adıgüzel Demirel Çeşmealtı’nda seçim sonrası hayata geçirmeyi planladığı projelerine yönelik esnafı ve vatandaşı bilgilendirdi. Urla’daki liman kapasitesini arttırmaya ve buna bağlı olarak turizm ve ticarete katkı sağlayacak büyük projeleri hakkında konuşan Demirel, “Projelerden ilki Urla’ya 6 yeni yat limanının yapılarak tekne bağlama kapasitesini 2090’a kadar çıkarmak. Bu bağlamda Çeşmealtı’na 250 yat kapasiteli yat limanı yapılarak Çeşmealtı’nda ki mevcut deniz kirliliğinin önüne geçilerek turizm yatırımları için uygun ortam hazırlanacak ve potansiyel kapasitenin arttırılması için gereken altyapı, ortam, planlama yapılarak bu gelişmelerin aynı zamanda sürdürülebilir olması da sağlanacak. Bu proje sayesinde Çeşmealtı Urla’ya yakışarak hak ettiği değere kavuşacak ve muasır medeniyetler seviyesine gelecek” dedi. Çeşmealtı esnafıyla ayak üstü sohbet eden ve derdi olan vatandaşları ilgiyle dinleyen Demirel, Çeşmealtı halkının artık çözüme kavuşmasını istediği turizm, liman ve çevre sorunlarıyla yakinen ilgileneceğinin sözünü verdi.

“Balıkçılık ekonomisinin önündeki engel kalkacak”
Cumhur ittifakı Urla Belediye Başkanı Adayı Op. Dr. Adıgüzel Demirel, Çeşmealtı ziyaretleri kapsamında vatandaş ve esnaf ile bir araya geldi. Çeşmealtı Balık Mezatı’nı da ziyaret eden Demirel, burada balıkçıların sorunlarını ve isteklerini dinleyerek, bunlara yönelik hayata geçirecekleri projelerden söz etti. Urla’da bulunan dört adet balıkçı barınağının ‘balıkçı limanı’ olarak yenileceğini ifade eden Demirel, Gülbahçe’ye 100 kapasiteli, Zeytineli’ne ise 120 tekne kapasiteli iki yeni balıkçı limanı yapılarak buralar depolama ve işleme merkezleri haline gelecek. Sintine arıtma ve depolama yerlerinin de bulunacağı bu limanlarda elde edilen deniz ürünleri işlenecek, depolanacak ve kurulacak borsa aracılığıyla en yüksek ölçüde fayda sağlanarak balıkçılık ekonomisinin gelişmesinin önündeki engel kalkacak” dedi.

“Gelecek nesil Urla’yla gururlanacak”
Tüm bu projelerin yanı sıra Urla açıklarındaki 6 adanın turizme kazandırılacağına değinen Demirel, “Adalar üzerinde hiçbir şekilde yapılaşma olmadan sosyal alanlar, herkesin rahatça denize girebileceği halka açık plajlar olacak ve adalara kolay ulaşım da sağlanarak tüm Urlalı halkımızın gönül rahatlığıyla denize girebilecek. ‘İzmir Körfezi Koruma ve Kullanma’ anayasası yazılacak ve bunun dahilinde üniversiteler ve İzmir Platformu ile birlikte bugüne dek başarılamayan ve yeni neslin yol haritasını oluşturacak çalışmalar yapılacak. Urla, gelecek nesillerin gururla söz edeceği bir limana ve turizme kavuşacak” dedi.

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Politika haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA