ESO PARK’IN LANSMANI KADINLAR GÜNÜNDE YAPILDI

Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından projelendirilen ESO PARK Yaşam Alanı’nın lansmanı 8 Mart Emekçi Kadınlar Gününde Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Birol AYDINHAN tarafından gerçekleştirildi.
Bu haber 2019-03-21 16:39:09 eklenmiş ve 137 kez görüntülenmiştir.

 

İçerisinde toplantı salonlarından restauranta, kültür merkezinden ahi çarşısına, etkinlik alanlarından yazlık sinemaya kadar birçok mikro projeyi barındıracak ESO PARK Yaşam Alanının lansmanına Urla Kaymakamı Önder CAN ve Urla Belediye Başkanı Sibel UYAR’ın da katıldığı geceye Urlalı esnaflar ve halk yoğun ilgi gösterdi. Ahmet Birol Aydınhan tarafından ESO PARK projesinin tanıtıldığı akşamda aynı zamanda 8 Mart Kadınlar Günü kutlamaları da yapıldı.

 

URLA’NIN TÜM RENKLERİNİ BİR ARAYA GETİRMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK

    Oda başkanı Ahmet Birol AYDINHAN yaptığı konuşmada “yıllardır her türlü kültüre, sanata, zanaata, faaliyete, kapı açmış Urla’nın neşesini, işini, aşını, bayramını, düğününü bir araya getirmek için yola çıktık. Bu yolda Urla halkı ve esnafımızla birlikte yürürken, özden gelen değerlerimiz ile değişen Urla kültürünü sentezlemeyi ve Urla’nın tüm renklerini bir araya getirmeyi hedefliyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

İZMİR’İN YENİ CAZİBE MERKEZİ

    ESO PARK Yaşam Alanı projesi, içinde barındırdığı restaurant, snack bar, kapalı ve açık etkinlik alanları, mini hayvanat bahçesi, temiz havası, organik yiyecekleri ve uygun fiyatları ile Nisan ayından itibaren hizmet vermeye başlayacak. Yakın zamanda alana eklenmesi hedeflenen en az 40 dükkandan oluşacak, sanatkar ve zanaatkarlara ev sahipliği yapacak Ahi Çarşısı ve Türkiye’de bir ilk olacak yenilikçi teknolojiler kullanılarak yapılması planlanan çok amaçlı kültür merkezinin de dahil olmasıyla ESO PARK Yaşam Alanı sadece Urla değil İzmir’in cazibe noktalarından biri haline gelecek gibi görünüyor. Aynı zaman da çeşitli kamplar, konserler, gösteriler ve çalıştayların da yapılması planlanan ESO PARK Yaşam Alanı proje ve uygulama çalışmaları Oda başkanı Ahmet Birol AYDINHAN önderliğinde Proje Koordinatörü Kemal Ozan ISKIR tarafından titizlikle yürütülüyor. Türkiye’de bir ilk olan projenin her aşaması alanında uzman kişilerin görüşleri alınarak uygulamaya geçiriliyor. Kısa, orta ve uzun vadeli planlamaların yapıldığı projenin sürdürülebilir olması ve Esnaf Odası misyonu çerçevesinde Urla esnafına ve vatandaşlara minimum karlılıkla yüksek kaliteli hizmetin sunulması hedefleniyor.

 

ESO PARK’A KADIN ELİ DEĞECEK

Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından ESO PARK projesi öncesinde kurulan ESO KADIN KOMİTESİ farklı şehirlerden gelen, bambaşka alanlarda çalışan Urlalı kadınlardan oluşuyor. Tarihin her döneminde olduğu gibi şimdi Urla’da da kadınların daha fazla söz sahibi olmasını, öncü rol oynamasını ve sadece Urla değil tüm ülke için örnek teşkil edecek projeler geliştirebilmeyi hedefleyen komitenin ilk icraatı ESO PARK yaşam alanının projelendirilmesine katılmak oldu. Büyük bir uyumla çalışan 20 kişilik komite Urla kültürüne katkıda bulunmak amacıyla birçok proje üzerinde çalışmaya devam ediyor.

 

ESNAF ODASINDAN KADINLAR GÜNÜ İÇİN KISA FİLM

    Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Eso Kadın Komitesi’nin diğer bir icraatı 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü için kısa film yaptırmak oldu. Yönetmenliğini ESO PARK Proje Koordinatörü Kemal Ozan ISKIR’ın yaptığı ÇIĞLIK isimli 12 dk.lık kısa filmin ilk gösterimi ESO PARK lansman akşamında yapıldı. İzleyenleri ağlatan kısa film gösteriminin ardından Başkan AYDINHAN tarafından Film ekibine plaketleri verildi.

 

ŞEHİT AİLELERİNE ÜCRETSİZ, ESNAFA %25 İNDİRİMLİ HİZMET VERECEK

    AYDINHAN yaptığı konuşmada “bu ülke için gözünü kırpmadan şehit olan evlatlarımızın aileleri bizimde ailemizdir ve onlara ESO PARK’ın kapıları sonuna kadar açıktır. İstedikleri her türlü organizasyonu ücretsiz yapacağız. Bu bizim boynumuzun borcudur” ifadelerine yer verdi. Bununla beraber ESO PARK odaya kayıtlı esnafa %25 indirimle hizmet verecek.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA