Demirel: ‘Urla’ya Milli Piyango vurdu!’

İzmir’in Urla ilçesinde Cumhur İttifakı Seçim Koordinasyon Merkez Ofisi, Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci’nin de katılımıyla mitinge dönüşerek açıldı.
Bu haber 2019-03-11 17:18:53 eklenmiş ve 426 kez görüntülenmiştir.

 

Miting öncesinde Cumhur İttifakı Urla Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Adıgüzel Demirel, AK Parti Urla İlçe Başkanı Murat Nart, MHP Urla İlçe Başkanı İsmail Taşoku ve partililerin katılımıyla Urla Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’na Türk Bayrağı şeklindeki çelengi sundu, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Tüm projelerinin bakanlıklar onaylı ve bütçelerinin de hazır olduğunu vurgulayarak Urlalılara ve partililere hitap eden Cumhur İttifakı Urla Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Adıgüzel Demirel, “hep birileri geldi geçmişe bir şeyler söyledi. Bizim geçmişle işimiz yok, hep ileriye, hep ileriye yürüyeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda, muasır medeniyet yolunda ilerleyeceğiz. Urla İzmir’in en güzel ilçesi olmasına rağmen hizmet anlamında çok geri kaldı. Her yer ilerlerken Urla yerinde kaldı. Ama inşallah Adıgüzel ve projeleri ile 40 yıl ileriye fırlayacak, Dünya patentini alacak ve İzmir’de, Türkiye’de, Dünya’da marka şehir olacak.

Başhekimlikten ayrılırken “herkese iş, herkese aş, herkese ev, herkese mutluluk, herkese huzur, herkese sağlık” dediğini hatırlatan Demirel, iki buçuk ay boyunca projelerini hazırladıklarını, bakanlıklara sunduklarını ve onaylarını aldığını belirterek; “bizimkiler kuru muhalefet değil, vaat değil, onaylanmış, bütçeleri ayrılmış, 31 Mart sonrası mazbatayı aldığım gün hizmet kazmasını buradan vuracağım” dedi.

 

“Urla’ya Milli Piyango vurdu”

Projelerinden bahseden Demirel, “İYTE bölgesinde yaklaşık olarak 30 bin işsize iş verecek Bilişim Serbest Bölgesi kurulacak ve dolayısıyla Urla’da hiçbir genç işsiz kalmayacak. Zamanla kapasite 70 bin ve sonrasında 100 bine çıkacak. Bu projenin Türkiye’ye getirisi 11,5 milyar dolar olacak. Urla’ya Milli Piyango vurdu. İkramiye hazır ama bileti almak lazım. Biletin adı Adıgüzel Demirel.

Urla’nın mimari dokusuna uygun düşük gelirli vatandaşlarımıza yönelik kira karşılığı, kira öder gibi ödemelerle 3 ayrı proje ile evler yapılacak” dedi.

Diğer projelerine de değinen Demirel, “bütün bu çalışmalarımız her biri birbirinden değerli A Takımımızın çalışma ve gayretiyle yapılacak diyerek Belediye Meclisi üyelerini tanıttı.

Açılışa katılan Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, İzmir’deki yaşam kalitesi sorununu gidermek için titizlikle hazırlanan “10 Numara İzmir” adlı projelerin odağında insan olduğunu dile getirerek sorunlarından kurtulmuş, mutlu bir İzmir hayalinin peşinde koştuğunu ifade etti. 

 

'Bilim Teknoloji Ve Yazılım Vadisini Hayata Geçireceğiz'

“10 Numara İzmir” adlı projelerin odağında Urla’nın olduğunu vurgulayan Zeybekci, “Vatandaşlardan gelen bilgilere göre projeler hazırladık” bilgisini aktardı. “10 Numara İzmir” projelerinde bu bölgenin önemli bir yerinin bulunduğunu vurgulayan Zeybekci, “Türkiye’nin en önemli projelerinden birini bu bölgeye bir elmas gibi koyduk. Yani dünyanın hiçbir yerinde olmayacak kadar avantajlı Bilim, Teknoloji ve Yazılım Vadisi’ni… Devasa yapılaşmalar olmadan, belki yüzde 1-2 seviyesinde yapılaşmanın yer alacağı bu vadi, öyle bir hale gelecek ki dünyadaki en seçme bilim ve yazılım insanlarını çekecek. İzmir’in yetişmiş çocukları da başka illere iş aramaya gitmeyecek. Urla ile İzmir merkezini buraya bağlayacak metro hattıyla gelecek. Hedefimiz burada 30 bin insanımıza istihdam sağlamak. Öyle bir havza yaratacağız ki; dünya piyasasına çıktığımızda, yatırımcıların önüne koyduğumuzda buradan daha iyisini bulamayacaklar. İşi, aşı, mutluluğu, İzmir’i büyütmemiz gerekiyor, İzmir’e İzmirlilerin sahip çıkması gerekiyor” diye konuştu. Zeybekci şöyle devam etti: “Bu muhteşem kentin çöpleri dağlarda, İzmir’e haksızlık yapılmıyor mu? Bakın sahillere birçok yerlerde kanalizasyon denize akmıyor mu? İzmir’in gözbebeği olan bu bölgede doğalgazın ulaşmadığı yerler var. Belediye başkanı isteyecek, belediyenin ortağı olduğu doğalgaz dağıtım şirketi götürmeyecek var mı böyle bir şey. Bahane deyince maalesef şehrimizde dünyanın hiçbir yerinde olmadığı kadar bahane var. Bırak kanalizasyonu fosseptik sorunum var dediğinde benim ağrıma gidiyor.

Emekli ve yaşlıların bakımına yönelik her türlü avantaja sahip ilimizde Uluslararası Geriatri Merkezini kuracağız. 4-5 yıldızlı otel sayısının en az iki katına ulaşmasını sağlayarak normal turistin yanında kongre turizmini de hareketlendireceğiz. Bayındır, Balçova, Bergama, Çeşme, Dikili, Seferihisar ve Selçuk ilçelerimizdeki jeotermal kaynaklarımızı sağlık turizmine kazandıracağız. Tüm bu öncelikli çalışmalarımız ve yatırımcıya sağlayacağımız kolaylıklar, İzmir’i çekim merkezi haline getirecek ve on binlerce insanımıza da iş imkânı sağlayacak. 31 Mart’ta Urla hizmeti, hizmetkârlığı tercih edecek” dedi.

Miting sonrası partililerle birlikte Urla sokaklarında yürüyerek Cumhur İttifakı Seçim Koordinasyon Merkez Ofisi’ne gelen Zeybekci, ofisin açılışını hayırlı ve başarılı olmasını dileyerek yaptı.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Politika haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA