“Bu seçim çantada keklik değil”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Urla Belediye Başkan Aday Adaylarından, Kemal Ay (AY Emlak işletmecisi) ile 2019 Yerel Yönetimler Seçimi sürecinde bu güne kadar yaşanan gelişmeleri değerlendiren bir röportaj gerçekleştirdik.
Bu haber 2019-02-14 19:22:54 eklenmiş ve 346 kez görüntülenmiştir.

 

Ay yaptığı açıklamalar ile CHP Belediye Başkanı Adayını ve ilçe yönetimini uyardı, dikkatle bir an evvel önlem alınması gerekliliğini işaret etti.

Pencere Haber: 2019 Yerel Seçimlerinde neden Belediye Başkan aday adayı olmak istediniz?

Kemal AY: Biz Atatürkçü cumhuriyet çocuğuyuz. Cumhuriyetin ilke ve devrimleri doğrultusunda yetiştik. Bu anlayışla Atatürk’ün dünya görüşünü içimde taşıdım. Atatürk’ün kurduğu CHP’ye gönül vererek halkımıza hizmet etmek için yola çıktım.

Urla sevdalısı olarak doğup büyüdüğüm ve yaşadığım yere daha iyi hizmet etmek için elimi taşın altına koymak istedim.

Pencere Haber: Adaylık süreciniz nasıl geçti? Ne gibi çalışmalarda faaliyetlerde bulundunuz?

Kemal AY: Aday adaylığım süresince çevremdeki eşimin – dostumun, emekçinin, esnafın ve halkımızın yanında oldum. Dertlerini, sorunlarını dinledim. Hatırlarını sordum. Halkın tabanında sokaklarda gece – gündüz demeden gönüllere dokundum. Her eli sıktım. Gittiğim gezdiğim her yerde CHP için destek istedim.

Pencere Haber: Aday adaylığı sürecinden sonra aday açıklandı. İ. Burak Oğuz çalışmalarına başladı. Çabalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kemal AY: Öncelikle Burak Oğuz, sevdiğimiz ve Urla için başarılı olmasını dilediğimiz bir arkadaşımızdır. Ancak “bir yerde yanlış giden bir şey var!” diyorum. Etrafında örgütçü iyi bir ekip göremiyorum. Bence “Burak Oğuz kendisini yalnız bıraktı” diye düşünüyorum. Arkadaş, bu iş ekip işi. Bakın, Urla’da Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuş, Urla’ya ve partimize hizmet için gönül vermiş, emek harcamış, bu parti için bedel ödemiş aday adaylarımızı, A. Bahri Yalaz, Murat Gül, Şehrazat Mercan, Bülent İlhan, Mehmet Ali Fırat ve diğerleri gibi Urla’yı tanıyan ve bu halk tarafından sevilen arkadaşlarımızın bu bilgi ve tecrübelerinden faydalanması gerektiğini düşünüyorum. Halkımızın bana yapmış olduğu bu uyarıları dikkate almasını diliyorum. Aday arkadaşımızın Urla için yola çıkan bu arkadaşlarımdan faydalanmak ister diye düşünüyorum. Başımızı önce önümüze koyalım. Amacımız Urla’da seçimi kazanmaktır.

Pencere Haber: Bu süreçte CHP ilçe başkanını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kemal AY: CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur genç, dinamik, gayet saygılı, heyecanlı, iyi bir insan. Ancak siyasette bana göre tecrübesiz ve başarısız buluyorum. Siyasette çok acemi. Birleştirici bir örgüt yapısı oluşturamadı. Halk tabanında siyaset yapamıyor. Halkı kucaklaması gerekir. Bence bu yükü taşıyamıyor. Umarım seçim döneminde bir yol kazasına sebebiyet vermez. Yolu açık olsun.

Pencere Haber: Karamsar bir tablo çizer gibisiniz. Urla CHP cephesinde sizce bir tehlike mi var? Önerileriniz nelerdir?

Kemal AY: Evet, bence tehlike burnumuzun dibinde. Nüfus artıyor, seçmen profili değişiyor. CHP İzmir’de ve Urla’da çok başarılı seçimler yaşadı. Bu rehavetle seçimi çantada keklik görüyorlar. Ancak çantayı açıp kontrol etmek gerekir. Gerçekten içinde keklik var mı, yok mu diye. Bu seçim bence çoğunluğun görüşünün aksine çantada keklik değil.

Çok çalışıp, halk tabanına inmek, taban siyaseti yapmak her kesime dokunmak lazım. Bu iş ekip işi arkadaş. Ekibini çok iyi kuramazsan gümlersin.

Bence Urla siyasetinde emeği geçen herkesi yanına almalısın. Birlik, beraberlik içinde güç birliği ile tek vücut olmalı, hep beraber çalışmalı, koordinasyon sağlanmalı.

Bizim buradaki amacımız çıkar amaçlı bir çalışma değil. Hizmet amaçlı, toplumsal örgütlenme çabası içinde olmaktır. Amacımız bilgi birikimlerimizi, tecrübelerimizi partimizin başarısına taşımak, Urla’mıza hizmet sunmaktır.

Bizim için önce ülke önemli, halkımız önemli, Urla önemli, partimiz CHP’nin oy oranını arttırarak iktidara taşımak önemli… İş işten geçmeden, testi kırılmadan, atı alan Üsküdar’ı geçmeden gerekli önlemlerin bir an önce alınması amacıyla bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık. Partimizi Türkiye’de iktidar partisi olarak görmek istiyoruz. Bir olalım, birlik olalım, güç olalım. Önce cumhuriyet kazansın, CHP kazansın, Urla kazansın.

Mart’ın sonu evet bahar ama 1 Nisan olmasın?..

Bize bu röportaj imkânını sağladığınız için Pencere Haber Gazetesi’ne teşekkür ediyor, tüm halkımızın 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutlayıp,  saygılar sunuyoruz.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Politika haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA