URLA YENİ ZİRAAT ODASI BAŞKANI USLUCAN

Urla Ziraat Odası Başkanlığı seçimli genel kurul kongresi URİT SES Salonu’nda gerçekleşti.
Bu haber 2019-02-08 20:17:47 eklenmiş ve 1117 kez görüntülenmiştir.

 

31 yıldır Urla Ziraat Odası Başkanlığı görevini sürdüren Nurettin Kılınç’ın katılamadığı seçimde Urla’dan 35, Güzelbahçe’den 8 delege oy kullandı. Ali Umur Bölükbaşı ve Muharrem Uslucan’ın başkanlık için yarıştığı kongrede Uslucan’ın blok listesi, 43 delegeden 30 oy alarak seçimi kazandı.

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ve 22.ve 23. Dönem İzmir Milletvekili Bülent Baratalı, siyasi parti ve STK temsilcilerinin de katıldığı seçimde Nurettin Kılınç konuklara seslendi. 31 yılda Urla’da Ziraat Odası’nın yapmış olduğu faaliyetleri, çiftçiye yapılan hizmetleri özetleyen Urla Ziraat Odası Başkanı Nurettin Kılıç; “Urla’da güzel işler yaptık. Çiftçimiz için, tarım için durmadan çalıştık. Hiçbir zaman kul hakkı yemedik, yedirmedik. Başkanımız Sibel Uyar’a da çok teşekkür ediyorum. Urla’mızın ilk kadın belediye başkanıdır kendileri. Özellikle kadınlara karşı yapmış oldukları hiçbir zaman unutulmayacak. Bundan sonra da Urla için, Urlalı için çalışacağından eminim. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

“5 yıllık başkanlık görevim sürecinde, üreticimizin emeğinin karşılığını her geçen gün daha fazla bulması, üretilen ürünlerin katma değerinin artması konusunda Belediye olarak yaptığımız çalışmalarda bizlere her daim destek veren, keyifli işbirliklerinde bulunduğumuz Urla Ziraat Odası yönetimine ve çok kıymetli başkanımız Nurettin Kılınç’a çok teşekkür ederim” diyerek konuşmasına başlayan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar; “Yarımada’nın bereketiyle yoğrulmuş Urla’nın toprakları ve alın teriyle tarlasını işleyen çiftçisi hep baş tacımız oldu. Urla’nın yıllar yıllar önceki tarımsal gücünü yeniden kazanmasını arzuladık. Bu yüzden çok çalıştık. Ürün yelpazemizi genişlettik. Miras yoluyla bölünen topraklarımız heba olsun istemedik. Kadınlarımızı da üretime teşvik ederek Urla’da ilk defa çilek üretimini sağladık. Kuşkonmaz, gojiberi ürettik. Çiftçimiz ürünlerini aracısız alıcıyla buluştursun, daha çok kazansın diye köylerimize üretici tezgahları koyduk. Muhtarlarımızla düzenli toplantılar yaptık. Yeni ofisler kazandırdık. Kooperatiflerimize destek verdik. Teşvik ettik. Yıllık sözleşmeler imzaladık. Kuşçular Köyümüze soğuk hava deposu kurduk. Enginarı marka değer yaptık. İlk festival zamanımızı hatırlayın. Birlikte toplantılar yaptık. Kararlar aldık. Uyguladık. Ve sonunda birlikte başardık. Enginarı dünyaya tanıttık” ifadelerini kullandı.

“BU BİR VATAN BORCUDUR”

Birçok şeyi birlikte gerçekleştirdiklerini, el birliğiyle neler yapılabileceğini gördüklerini ve gösterdiklerini belirten Başkan Uyar; “İnanıyorum ki bundan sonraki süreçte Ziraat odamızın yeni başkanı ve yönetimi de aynı çaba içinde Urla’nın tarımsal faaliyetlerini yürütecekler ve çiftçimizin daha refah yaşam şartları elde etmesi için var gücüyle çalışacaklardır. Bu bir hizmet yarışıdır. Vatan borcudur” dedi.

Seçimler sonucunda Urla Ziraat Odası Yönetim Kurulu Asil Üye Adayları; Muharrem Uslucan, Ersen Aslan, Mehmet Doğan, Mustafa Çağlar, Mehmet İrtiş, Zafer Turan ve Kutlu Şeran, Yedek Üye Adayları ise; Ahmet Acar, Nafiz Çakıroğlu, Hüseyin Soybaş, Ali Karasakal, İbrahim Aydın, Aydın Dugan ve Erdoğan Okurgen olarak belirlendi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA