BİR ÖDÜL DE AVRUPA’DAN

Urla’ya Fransa’dan “İdealKent” Ödülü 4. Uluslararası Urla Enginar Festivali’ne Uluslararası ödül
Bu haber 2018-11-23 16:19:38 eklenmiş ve 234 kez görüntülenmiştir.

 

Urla Belediyesi Fransa’nın Strazburg kentinde düzenlenen yarışmada  “4. Uluslararası Urla Enginar Festivali” ile “Yerel Kalkınma” alanında “İdealkent” Ödülü’nü aldı.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Kent Araştırmaları Kongresi, “Sürdürülebilir Kentler ve Yerel Yönetimler” ana temasıyla 26 – 28 Ekim 2018 tarihleri arasında Fransa’nın Strazburg kentinde gerçekleşti. Kongre, Kent Araştırmaları Enstitüsü ve İDEALKENT (Kent Araştırmaları Dergisi) ev sahipliğinde; COJEP International, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) ve Fransa’nın önde gelen mimarlık okullarından ENSAS’ın (Strasbourg, école d’architecture) işbirliğiyle düzenlendi.

PROJELER YARIŞTI

Bu kapsamda ilki 2016 yılında verilen “İDEALKENT” ödülleri, bu yıl uluslararası bir nitelik kazanarak değerlendirildi. Strazburg Avrupa Konsey Binasında yapılan açılış seremonisinde, kente ve kent halkına pozitif katkı sunan proje ve uygulamalar ödüle layık görüldü.

2018 İdealkent jürisi Urla Belediyesi tarafından düzenlenen “4. Uluslararası Urla Enginar Festivali”ni yerel kalkınma alanında ödüllendirdi.

Ödül hakkında açıklama yapan Urla belediye başkanı Sibel Uyar, “Fransa’nın Strazburg kentinde düzenlenen yarışmada  “4. Uluslararası Urla Enginar Festivali” için “Yerel Kalkınma” alanında verilen “İdealkent” Ödülü’müz Urla’ya geldi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Kent Araştırmaları Kongresi, “Sürdürülebilir Kentler ve Yerel Yönetimler” ana temasıyla 26 – 28 Ekim 2018 tarihleri arasında Fransa’nın Strazburg kentinde yapılmıştı. Kongre, Kent Araştırmaları Enstitüsü ve İDEALKENT (Kent Araştırmaları Dergisi) ev sahipliğinde; COJEP International, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) ve Fransa’nın önde gelen mimarlık okullarından ENSAS’ın (Strasbourg, école d’architecture) işbirliğiyle düzenlendi. 2018 İdealkent jürisi Urla Belediyesi tarafından düzenlenen “4. Uluslararası Urla Enginar Festivali”ni yerel kalkınma alanında ödüllendirdi. Ödülü almak üzere Fransa’ya gidemediğim için Ankara’ya gönderilen ödülümüzü Belediye Başkan Yardımcımız Ziya Çamsarılıoğlu teslim alarak Urla’mıza getirdi. Ödüle layık gören Jüriye ve bu organizasyonun yapılmasında emeği geçen başta Urlalı üretici çiftçilerimiz olmak üzere herkese şükranlarımı sunarım” ifadelerine yer verdi..

“İdealKent” Ödülleri Nedir?

“İdealKent” Ödülleri, kentin gelecekte büyümesini çok boyutlu hesaplayan planlama çalışmalarını,  kentsel ve mimari dokunun korunmasını, insanı merkeze alan kentsel dönüşüm uygulamalarını, kimlik ve kültür inşa çabalarını, insan ekolojisine yaraşır kentsel ekoloji ve çevre düzenlemelerini, araç  merkezli değil yaya merkezli şehircilik uygulamalarını, toplu taşımayı özendiren çalışmaları, kentlerde katılımcı demokrasinin işletilmesini önemseyen ve bu yönde çaba gösteren kentsel aktörleri teşvik  etmek amacıyla verilmektedir.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA