GAYRİMENKULDE EGE’YE BÜYÜK AKIN

Mimari ve finansal danışman Gökhan Karan, son iki yıldır Ege bölgesi ve çevre illerine olan taleplerin %80 oranında arttığını belirtti. Özellikle İstanbul bölgesinden ciddi anlamda bir göç söz konusu.
Bu haber 2018-11-23 16:16:55 eklenmiş ve 321 kez görüntülenmiştir.

 

2009 Küresel krizle birlikte Türkiye ekonomisinin 4.7 gerileme kaydetmesi, finans sektörü hariç diğer tüm sektörlerin sıkıntı yaşaması özel sektörün üretim ve finansal sıkıntıya girmesi nedeniyle o yıllardan bu yana gayrimenkul yatırımları ön plana çıktı.  İnşaat sektörünün günümüze büyük atılımlarla girmesiyle gayrimenkul satış ve alışları hızlandı.

EGE BÖLGESİ’NE AKIN

Türkiye genelinde yaptığım araştırmalarda Ege bölgesi ve ilçelerinde yapı sektörünün talepleri son iki yıldır Bodrum, Çeşme, Alaçatı, Urla, Zeytinalanı, Kalabak ve Karaburun ön sıralarda..

Son zamanlarda İzmir’in sektöre aç olması ve nitelikli projelerin pek olmaması sebebiyle bu bölgelerdeki artışın ve yapılan projelerin kısa zamanda satılıp oldukça pirim yapması, buraları cazibeli duruma getiriyor.

İzmir Urla, Zeytinalanı, Çeşme, Alaçatı otobanla ve virajlı yollarıyla isim yapmış Karaburun yolunun otobanlı olarak kısaltılması, buralardaki arazi ve arsaların değerini katlamıştır. İstanbul –İzmir arasının 3.5 saate düşmesi Urla’daki kültür seviyesinin ve sosyal olan kişilerin artması ile İstanbul’un yeni arka bahçesinin İzmir ve muhteşem sahil kısımları olmuştur.

 

GÖKHAN KARAN KİMDİR?

Danışmanlık sektörü öncesi 1997/2000 yılına kadar kurumsal bir firmada (Sahsuvar A.Ş) satın alma müdürü olarak çalıştı. 2000 yılının son çeyreğinde kendi bünyemde bir işletme kurup üretim ve ticaret amaçlı ortaklı butik bir şarap firması kurdu. Denizli de anlaştığı bir firma ile kendi markası olan KARADAĞ şarapçılığı işletmeye geçirdi. Türkiye’de degüstasyonla son tüketiciye satış yapan iki firmadan biri oldu. Kısa sürede yıllık 400 bin dolar ciroya ulaştı. Bu sayede İstanbul’un çatısındaki sanayici, üretici bürokrat ve birçok iş adamıyla sosyal ve ticari dostluklar kurdu. Böylece 2011 yılından bu yana ekibiyle Mimari ve finansman danışmanlığını sürdürüyor.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA