URLA’DA CUMHURİYET COŞKUSU

İzmir’in Urla ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı.
Bu haber 2018-11-09 18:13:10 eklenmiş ve 200 kez görüntülenmiştir.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Urla Kaymakamlığı’nda tebrikat töreni ile başladı.

Kaymakamlık makamında gerçekleşen tebrik töreninde Urla Kaymakamı Önder Can, Garnizon Komutanı Albay Erdal Tokgöz, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ve Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay Çelik, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, Urla Birim amirleri, belediye meclisi üyeleri ve Urlalı vatandaşların Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ettiler.

STADYUMDA COŞKULU KUTLAMA

Cumhuriyet’in 95. yıl dönümü Urla’da 12 Eylül Stadı’nda coşkuyla kutlandı. Genç yaşlı demeden 12 Eylül Stadı’nda yerini alan Urla halkı, Cumhuriyet’in 95. Yıldönümünü sevinç ve gururla kutladı.

Törene Urla Kaymakamı Önder Can, Garnizon Komutanı Albay Erdal Tokgöz, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay Çelik, İlçe Birim Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve Urla halkı katıldı.

Tören, Kaymakam Önder Can, Garnizon Komutanı Albay Erdal Tokgöz ve Başkan Sibel Uyar’ın törene katılan öğrencileri, öğretmenleri ve Urla halkını selamlamalarıyla başladı.

CUMHURİYET ÇAĞDAŞLAŞMA HAMLESİDİR

Urla Kaymakamı Önder Can Türkiye Cumhuriyetinin laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti olduğunu vurguladı. “Esarete ve dayatmalara rıza göstermeyen büyük Türk milleti bağımsızlığına kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşını tarihte benzeri görülmemiş kahramanlıkla ve zaferle taçlandırmıştır” dedi. Urla Kaymakamı Önder Can konuşmasına şöyle devam etti;

“Cumhuriyet, ülkemiz için sadece yönetim şekli değildir. Aynı zaman da tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesidir. Cumhuriyet, getirdiği yeni bakış açısıyla Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasi hayatımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır. Sevgili öğretmenler, bilginin en önemli güç olduğu günümüzde, bilimin ışığında erdemli insanlar yetiştirmek hedefiyle gelecek nesilleri şekillendiriniz. Sizler Cumhuriyetimizi koruyacak ve yüceltecek nitelikli bireyler yetiştirdikçe, Cumhuriyetimizin nice yıldönümlerini huzur ve mutlulukla kutlayacağız.”

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Cumhuriyetin 95.yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Laik, demokratik, sosyal hukuk devletini kuran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına minnet ve şükranlarımızı sunar, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95.yılını kutlarım” dedi. Uyar, Halkımızın Cumhuriyet’e tüm kurum ve kurullarıyla sahip çıkamaya devam edeceğini vurguladı. Uyar,

“Ülkemizin Ulusal Kurtuluş Savaşının ardından yaptığı devrimlerle batı medeniyetleri düzeyine getiren Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda üretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Günün anlam ve önemini vurgulayan şiirlerin okunmasının ardından tören, Halk Oyunları, “Atatürk’ün Çocukları” Cumhuriyet Korosu ve Cumhuriyet Tablosu ile renklendi.

Coşkunun, sevincin ve duygusallığın yaşandığı Cumhuriyet Bayramı programı, tören geçişi ile sona erdi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA