TUNA MASTERS ALAÇATI 2018 SEZON FİNALİ

Patronlar 158 kiloluk Mavikanat orkinos yakaladı
Bu haber 2018-10-13 15:55:43 eklenmiş ve 246 kez görüntülenmiştir.

 

İzmir’in Çeşme ilçesinde Murat İyriboz ve Elvio Pennetti tarafından 11 senedir Alaçatı İnternational Fishing Tournament ismi ile gerçekleşen ve bu sene Tuna Masters Alaçatı 2018 ismi ile 12.si düzenlenen orkinos yakalama turnuvası 62 balıkçı teknesinin iki gün süren denizle mücadelesi ile sona erdi. Turnuvanın ikinci günü 158 kilo ağırlığında 215cm uzunluğunda Bluefin (mavikanat) orkinos yakalandı.

iki gün süren turnuvada sabahın erken saatlerinde Alaçatı Port limanından en büyük balığı yakalamak üzere denize açılan 62 tekne 15.30’da oltalarını sudan çekti. Turnuvanın ilk günü Alaçatı Port limanına dönen 62 tekneden; Strike ekibi, Kobra 1 ekibi, Sexy Fish Ekibi ve Fes Fish ekibi karaya mavi kanat orkinos balığı çıkarttı. Yakalanan balıkların tartılmasından sonra hakem heyeti; “Özgür Sezgin, Fikret Mesut Kocabıyık ve Hüseyin Divrik’ten oluşan Strike ekibi 50,450 kiloluk Bluefin, Efe Barçın, Berk Yılancıoğlu, Barış Ünlü ve Sinan Akiş’ten oluşan Kobra 1 ekibi 52,200 kiloluk Bluefin, Can Kestelli, Erhan Yağımlı, Ceren Yağımlı ve Tolga Kömüş’den oluşan Sexy Fish ekibi 71,450 kiloluk Bluefin, Can Kaya Fesçi, Suat Can Tokgöz, Murat Sungurtekin ve Mehmet Dönmez’den oluşan Fes Fish ekibi 118,200 kiloluk Bluefin Orkinos yakaladı” açıklaması yaptı.

Turnuvanın ikinci günü 6 Mavikanat orkinos yakalandı. Hakem heyetinin değerlendirmesinden sonra dereceye giren ekipler için ödül töreni düzenlendi.

EN BÜYÜK BALIK kategorisinde Erkut Soyak, Gökhan Çarmıklı, Burhan Çavuşoğlu, Murat Aslan, Murat Can Arslan, ve Tahir Uğur’dan oluşan BARACUDA ekibinin yakaladığı 158 kiloluk Bluefin Orkinos forklift ile tekneden alınabildi. BARACUDA ekibine toplamda 12500 lira para ödülü ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

EN FAZLA BALIK kategorisinde Can Kaya Fesçi, Suat Can Tokgöz, Murat Sungurtekin ve Mehmet Dönmez’den oluşan Fes Fish ekibi ilk gün yakaladıkları 118,200 kiloluk Bluefin Orkinos ile birinci oldu. Fes Fish ekibine 7500 lira para ödülü ve çeşitli hediyeler Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç tarafından takdim edildi.

EN FAZLA BALIK kategorisinde Semih Dinler, İbrahim Özdem, Murat Uğurlu, Kerem Okman ve İsmail Özdem’den oluşan Mayko ekibi 86,3 kiloluk Bluefin Orkinos ile ikinci oldu. Mayko ekibine 5000 liralık para ödülü ve çeşitli hediyeler Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara tarafından takdim edildi.

EN FAZLA BALIK kategorisinde Ali Burak Özkan, Ata Demirağ, Kaan Demirağ ve Gürhan Çarmıklı’dan oluşan BIG BLUE ekibi, 86,1 kiloluk Bluefin Orkinos ile üçüncü oldu. Big Blue ekibine 3000 lira para ödülü ve çeşitli hediyeler Mercedes firmasından Şükrü Bedikhan tarafından takdim edildi.

Turnuvanın JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ Kıbrıs’tan turnuvaya katılan Bekir Kasapoğlu, Zeki Ziya ve Nusret’i Ertürk’ten oluşan Friend Ship ekibine verildi. Friend Ship ekibinin hediyelerini Camp David firmasından Erhan Şentürk takdim etti.

Tuna Masters Alaçatı 2018 turnuvası ödül töreni sonrasında verilen yemekle sona erdi.


ETİKETLER : TUNA MASTERS ALAÇATI Alaçatı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Spor haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA