OKULDA SEÇİM HEYECANI

Albay Çolak İbrahim Bey İlkokulu’nda büyük bir coşku içinde yapılan Okul Meclisi seçimleri neticesinde başkan ve üyeler belli oldu.
Bu haber 2017-10-06 15:28:51 eklenmiş ve 324 kez görüntülenmiştir.

1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu, “BM Çocuk Hakları Sözleşmesi” ile “Çocuk Haklarının Kullanılmasına İlişkin Avrupa Sözleşmesi” ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında yapılan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” protokolüne dayanılarak hazırlanan, Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı İlköğretim ve orta öğretim kurumlarında Okul Öğrenci Meclisleri’nin kuruluş ve işleyişine ilişkin usul ve esasları belirleyen, Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmî ve özel ilköğretim ve orta öğretim kurumlarında, okul, il ve Türkiye öğrenci meclisinin seçim usul ve esaslarını, meclislerin iş ve işleyişleriyle ilgili işlemleri kapsayan “Millî Eğitim Bakanlığı Demokrasi Eğitimi Ve Okul Meclisleri Yönergesi” gereğince her yıl yapılan okul seçimleri, bu yıl da büyük bir coşku içinde gerçekleştirildi.

Sorumlu öğretmenler Huri Kaynar ve Cemil Doğru, okul müdürü Selçuk Tutar’ın gözetiminde; Albay Çolak İbrahim Bey İlkokulu’nda önce tüm sınıflarda Okul Meclisi’nde görev almak isteyen adayların belirlenmesi amacıyla her sınıfta ön seçimler yapıldı. Bu ön seçimlerde herkes aday olabildi. Daha sonra en yüksek oyu alan adaylar, kendi sınıflarında sınıf adayı olabilmek için tekrar yarıştılar. Sınıf temsilcisi seçilen adaylar tüm sınıfları gezerek kendilerini ve projelerini anlattılar. Okul bahçesinde mitingler yaptılar, afişler astılar, el ilanları dağıttılar ve seçim günü gelip çatınca okuldaki ana sınıfı ve 1.sınıflar hariç tüm öğrenciler kurulan sandıkta oylarını kullandılar.

 

Yapılan seçim sonucunda Albay Çolak İbrahim Bey İlkokulu’nda Öğrenci Meclisi; İkra İrem Şahin, Başak İlgicioğlu, Zeynep Titiz, Osman Efe Tekelioğlu, Doğa Kayatekin, Baturalp Enkısa, İsmet Çınar Ceylan’dan oluştu. Okul Meclisi Başkanlığı’na İsmet Çınar Ceylan seçilirken yardımcılığına ise Doğa Kayatekin seçildi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA