iZMiR'DEN URLA'YA FERiBOT SEFERLERi BAŞLIYOR

Büyükşehir Belediyesi son deneme seferini bugün yaptı, müjdeyi verdi
Bu haber 2017-06-22 10:47:39 eklenmiş ve 2159 kez görüntülenmiştir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi son teknoloji gemilerle donattığı filosuyla deniz ulaşımında önemli hamlelerine bir yenisini ekledi. Dış körfezde Foça ve Mordoğan ile başlayan vapur seferlerine yeni bir rota olarak Urla'yı da ekledi, seferlerini Ramazan Bayramı'nın ikinci günü başlatacak. Deneme seferini Urla İskele'de karşılayan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, "Bugün Urla'mız için çok önemli bir gün, çok mutluyum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’na ve emeği geçenlere müteşekkiriz" dedi.

Hafta sonları başlayacak, seferler artabilir

"Deniz Ulaşımı Geliştirme Projesi" kapsamında Urla'da gemi seferlerini başlatan Büyükşehir Belediyesi, bölgenin doğal sit alanı olması nedeniyle, yanaşma yeri olarak bir yüzer iskele yaptı. Doğaya uyumlu ve bir yerden başka bir yere hareket edebilir özellikteki iskele, aynı zamanda "İzmir'de bir ilk" özelliği taşıyor. Tuzla'da imal edilen ve tamamı çelik olan yüzer iskele, can ve mal güvenliğini sağlamak ve çevre kirliliğini önlemek amacıyla Türk Loydu klasında inşa edildi. Urla Pier adıyla faaliyet gösteren işletme ile İskele Migros binası arasındaki sokağın sahille birleştiği yerde konuşlanan yüzer iskele, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın izni alındı. Geminin son deneme seferinde bölgede denizaltında arkeolojik kazıların başkanlığını yapan ve bu seferlerin başlatılması konusunda emekleri olan Prof. Dr. Hayat Erkanal da çalışmaları izledi.

Çok büyük potansiyel

Büyükşehir Belediyesi Urla Şube Müdürü Yener Kırmızı ile birlikte Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, İZDENİZ yetkililerini karşılayan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, modern gemilerle seferlerin başlayacağını ve Urla'nın bu seferlerden çok yararlanacağına inandığını söyledi. Yaz dönemlerinde bölgeye dinlence amaçlı gelecek İzmir halkının yanısıra Urla - İzmir arasında yolculuk yapan, başta çalışanlar, öğrenciler olmak üzere halkın ilgi göstereceğini söyleyen Uyar, "Büyük bir isteğimiz, hayalimiz yerine geldi" dedi. Başkan Uyar, seferlere olan ilginin artması halinde hafta içinde de geminin gelebileceğini kaydetti.

Saatleri ve fiyatları

İzmir Konak iskelesinden Urla İskele Mahallesi'ndeki iskeleye yanaşacak olan yolcu vapuru yaklaşık 45-50 dakikada iki liman arasını kat edecek.
Öğrencinin 6 lira, öğretmenlerin 8 lira, tam biletin ise 10 lira olacağını açıklayan İZDENİZ yetkilileri seferlerin şu saatlerde gerçekleşeceğini söyledi:

 

Konak Kalkış: 09.00
Urla Kalkış: 10.15
Konak Kalkış : 17.00
Urla Kalkış : 19.00

ETİKETLER : Urla Urla haber Urla'ya feribot seferleri feribot saatleri
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Urla Feribot Seferleri
Handan Tan 2017-12-01 13:39:29
Yukarıda bahsi geçen feribot seferleri, Urla halkının yaşamına bir şey katmamıştır.Urla'ya hafta sonu gezmesi için gelecek olan İzmirlilere bir hizmettir. Başkan Uyarı'ın dediği gibi, Urlalılar yararlanamamıştır. Birincisi, öğrencinin 6 lira, öğretmenin 8 lira olduğu bir tarife, İkincisi; saatler itibarıyla da öğrenci ve öğretmene uymamaktadır. Seferler 5 eylülde sonlandırılmıştır. Kime hizmet etmiştir, ortada. Yazık onca masrafa ve açılış tantanasına. Urla'nın şu anda en önemli sorunu ulaşım.. ulaşım...ulaşım! Gerek kent içi gerekse büyükşehire ulaşım bir işkence.Siz hangi kazanımdan, hangi yararlanmadan bahsediyorsunuz? Gerçekleri görün artık sayın yetkililer. Sosyal demokrat belediyeler, vatandaşın gereksinimine dokunacak işler yapmalı.
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sürmanşet haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA