DESTEK ODALARINDAN SAHNEYE TAŞAN COŞKU

Destek eğitim odalarında norm fazlası öğretmenlerin bire bir eğitim verdiği 45 Urlalı öğrenme güçlüğü yaşayan öğrenci, Urla Hakan Çeken Kültür Merkezi’nde düzenlenen yılsonu şenliğinde yeni kazandıkları yeteneklerini sahneledi.
Bu haber 2017-06-03 05:54:09 eklenmiş ve 647 kez görüntülenmiştir.

Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Urla Müftüsü Ali Ünal,  İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz, Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Murat Özün, Türk Kızılayı Urla Şube başkanı Nurgül Saltık. Kurum ve daire amirleri veli ve öğrencilerin katıldığı şenlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

“Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’in destek ve teşvikleri ile okullarımızda açılan Destek Eğitim Sınıflarında eğitim alan öğrencilerimizin gösterdikleri başarıyı kutlamak, onlar tarafından hazırlanan gösterileri izlemek, onların sevinç ve mutluluklarını paylaşmak için bu şenliğin düzenledik” diyerek sözlerine başlayan Urla Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz, “eğitimde hedefimiz öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını dikkate alan ve onların öğrenme ihtiyaçlarını karşılayan bir eğitim ortamı sağlamaktır” dedi.

Gündüz konuşmasının devamında “İzmir’in Urla ilçesinde 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı başında alınan kararla, ilçedeki norm fazlası sınıf öğretmenleri çeşitli nedenlerle akranlarına göre öğrenme güçlüğü yaşayan öğrencilerin yaşıtlarına yetişmesi için destek eğitim odaları çalışmalarına katıldı.  Bu çalışmalar sayesinde Urla genelinde 12 ilk ve ortaokulda, 18 norm fazlası öğretmen ile 45 öğrencinin bireysel farklılıklarını göz önüne alarak öğrenme ihtiyaçları bireysel programlarla daha etkili bir şekilde karşılandı. Urlalı öğrenciler, öğretmenlerinin hazırladığı bireyselleştirilmiş eğitim programları ile kendi öğrenme hızlarına uygun bire bir çalışmalarla hem kendilerini değerli hissetti hem de ciddi boyutlarda gelişme gösterdi.  Temel eğitim ara sınıflarda okuma – yazma bilmeyen 39 öğrenci okumayı ve yazmayı öğrendi. Emeği geçen herkese öğrencilerimiz adına teşekkür ederek, ‘ben de varım’ diyecek olan, hayatında ilk kez mikrofon tutacak, sahneye çıkacak öğrencilerimizin gözlerinden öpüyorum” ifadelerine yer verdi.

“Eğitimde kaybedilecek tek birey dahi yoktur”  diyerek sözlerine başlayan Kaymakam Demiryürek, “Doğru yönetecekseniz toplumun bütün kesimleri ile irtibatlı olup, toplumun tüm kesimlerinin sorunlarında yanında olmanız gerekir. Dönem başında bugünkü sonucu doğuran iki temel sorunumuz vardı: İlçemizdeki norm fazlası öğretmenler ve ilçemizde öğrenme güçlüğü çeken öğrencilerimiz. Ne yapacaktık? Milli Eğitim Bakanlığının koyduğu ilke ve rehber doğrultusunda ilçemizde bir çalışma grubu oluşturduk. Doğru planlama ile doğru bir süreç yürütüldü.  Sadece bugüne özel değil bir ömre münhasır olmak üzere etkilerini görüyoruz. Gördüklerim beni çok sevindirdi, duygulandırdı. Hayatta herkesin insan yerine konulmak gibi haklı beklentisi özsaygısı var. Bu çocuklarımıza da öğretmenlerimizin bu ilke çerçevesinde ne kadar doğru yaklaştıklarını, ne kadar olumlu sonuçlar aldığımızı burada hep beraber gördük.  Bunun arkasında bu çocuklara sonuna kadar destek, ışıklar kapandığında da bunların yanında olan velilerimiz ve Milli Eğitim personelimiz var. Hepsine ayrı ayrı Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni temsilen teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Öğrencilerin Destek Eğitim Odası çalışmaları slaytından sonra öğrenciler büyük bir coşku ve özgüvenle sahneye çıkarak konuklara şiirler okuyup, halk oyunu, pantomim, melodika, drama, dans gösterileri sundular. Programın sununda öğretmen ve öğrencilere başarı ve teşekkür belgeleri takdim edildi.

ETİKETLER : Urla Urla haber “Destek Eğitim Odası” çalışması Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek Urla Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz öğrenme güçlüğü yılsonu şenliği
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Eğitim haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Pencere Haberin Yeni Tasarımını Beğendiniz mi?
Hayır
Evet
 Pencere Haber | Gündeme Açılan Pencere
© Copyright 2014 Pencere Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Toprak Yapım Web Hizmetler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA